Saint Maud
Sanat

A24’ün Yeni Korku Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı: Saint Maud

Son yıllarda dünya sinemasına kattığı birbirinden değerli filmleriyle hayatımıza giren A24, Saint Maud adlı yeni filminden ilk fragmanı yayınladı. Korku sinemasını takip edenlerin büyük bir beğeni ile izleyebileceği bu yapım hakkında tüm detayları sizler için bir araya getirdik…

Amerikan bağımsız sinemasının son dönemlerdeki en değerli ve kendine has yapımlara imza atan film yapım ve dağıtım şirketi A24, hız kesmeksizin yeni projeler üretmeye devam ediyor. İsim olarak belki de size bir çağrışım yapmayacaktır ancak bu firma, pek çok eleştirmen ve sinefil tarafından tutku ile takip ediliyor. Bunun yanında çeşitli sinema yazarları, filmin afişinde A24’ün logosunu gördüğü zaman doğrudan filmi izlemeyi tercih ettiklerini belirterek yapım şirketine karşı beğenisini ifade ediyorlar.

Lady Bird, Moonlight, The Lighthouse, A Gost Story, Good Time, Climax gibi sinema filmleri ile karşımıza çıkmış ve pek çok ödüle ve olumlu eleştiriye hasıl olmuş yapımlara sahip A24; son olarak Safdie Kardeşler imzalı Uncut Gems filmi ile adından sıkça söz ettirmişti.

Uncut Gems
Uncut Gems, Safdie Kardeşler – 2019

Yeni haberlere göz attığımızda ise başarılı şirketin bambaşka bir tarzda, bir korku filmi ile beyazperdelere taşınacağını görüyoruz. A24’ün takipçileri bu duruma muhakkak alışmış olacaklar ki; şirket zaten birbirinden oldukça farklı türlerde işleri ile biliniyor ve çoğunlukla seyircisini yanıltmıyor. Dolayısıyla korku sinemasına sempati ile bakmayan izleyicilerin de bu filme ilgi duyabileceğini tahmin ediyoruz.

Merakla Beklenen Korku Filmi Saint Maud, İlk Tanıtım Fragmanını Yayınladı

Dilimize ‘Azize Maud’ olarak da çevirebilecek Saint Maud; yaşadığı travmatik olayların akabinde dine sıkı sıkıya sarılan genç bir hemşirenin hikayesine odaklanıyor. Eski bir dans sanatçısı olan Amanda’ya bakmak ile görevlendirilen Maud, kanser hastası kadının ruhunu kurtarmayı kafasına koymuştur. Ancak bu sırada kendi karanlık geçmişi ile karşılaşacaktır.

Din ve inanç gibi kavramları ele alan psikolojik korku yapımı Saint Maud, ilk uzun metrajını çeken Rose Glass imzası taşıyor. İddialı bir kadın yönetmen olarak dikkatleri üzerine toplayan Glass’ın daha önce kendi yazıp yönettiği beş adet kısa metrajlı film bulunuyor. Bu film ile gayet olumlu yorumlar toplayan yönetmen, geleceğin başarılı auteur sinemacıları arasında gösteriliyor.

Efrahim: A24’ün Yeni Korku Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı: Saint Maud
Saint Maud, Rose Glass (2020)

Jennifer Ehle ve Morfydd Clark gibi başarılı isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosuyla dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde gerçekleştiren Saint Maud, ülkemizde 29 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girecek.

A24’ün sıkı takipçilerine müjde! Şirket resmi internet sitesi üzerinden sınırlı sayıda Uncut Gems filminin ikonik eşyalarını satışa sundu! Bu konu ile ilgili aşağıdaki içeriğimizi inceleyebilirsiniz!

https://fakirhane.com/a24-uncut-gemsin-ikonik-esyalarini-satisa-cikardi/2020/2446/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir