vizyondaki-filmler
Sanat

Bu Hafta Sinema Salonlarında İzleyebileceğiniz 7 Film

Vizyonda yer alan sinema filmleri her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma günü itibariyle yenilendi. Birbirinden farklı tarzlarda, herkesin en az bir tanesi ilgisini çekebilecek 7 sinema filmi, beyaz perdelerde yerini aldı. Bu hafta 3 yerli film vizyona girerken kalan 5 filmi yabancı sinema filmleri oluşturuyor. “Bu hafta sinemada ne var?” diye soruyor ve hafta sonunuzu eğlenceli kılacak bir sinema filmi arıyorsanız, bu filmlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz!

1. Asfaltın Kralları – Ford v Ferrari

Kasım ayının en merak edilen sinema filmlerinden bir tanesi olan Asfaltın Kralları, Christian Bale ve Matt Damon ikilisinin başrolü üstlenmesi ile birlikte nihayet vizyonda!

Henry Ford II ile Lee Iacocca’nın 1966 yılında gerçekleştirdiği Le Mans 24 Saat Yarışı’nın hikayesini biyografik unsurlar ile ekranlara taşıyan bu film, izleyicilere keyifli bir sinema deneyimi yaşatmayı vadediyor.

2. Söz Vermiştin

Bir sosyal medya platformu vasıtasıyla birbirleriyle karşılaşan eski okul arkadaşları Nesim ve Lilyan’ın romantik hikayesini konu eden Söz Vermiştin, romantik bir vakit geçirmek isteyen sinemaseverler için iyi bir seçenek.

Başrollerinde Aslı Tandoğan ve Emre Karayel’in yer aldığı Söz Vermiştin filminde Şenay Gürler, İlyas Özçakır, Gözde Seda Altuner, Mazlum Çimen, Levent İnanır, Nur Sürer ve Sadi Çilingir gibi başarılı isimler de yer alıyor.

3. Kraliçe Lear

‘İşe Yarar Bir Şey’, ‘11’e 10 Kala’ ve ‘Gözetleme Kulesi’ gibi başarılı sinema filmleriyle tanıdığımız Pelin Esmer, Kraliçe Lear belgeselinin yönetmen koltuğunda oturuyor. Esmer’in yıllardır çekmeyi planladığı bu belgeselde yapımcı olarak usta roman yazarı Barış Bıçakçı yer alıyor.

Ülkemizde sinema salonlarında pek fazla karşılaşmadığımız bir tür olan belgesel, belki de bu film ile beraber o önyargıyı kıracak diye tahmin ediliyor. Yerli ve yabancı pek çok festivalden ödül ile dönen Kraliçe Lear, Mersin’in Arslanköylü tiyatrocu kadınlarının etraf köylerde 30 gün boyunca gerçekleştirdikleri turneyi konu ediyor. Arslanköylü tiyatrocu kadınlar, Shakespeare’in artık kült haline gelmiş Kral Lear oyununu kendilerine has bir yorumla sahneliyorlar.

4. Ve Sonra Dans Ettik

Türkiye kökenli Gürcü bir aile mensubu Levan Akın’ın yazıp yönettiği son filmi Ve Sonra Dans Ettik, İsveç – Gürcü ortak yapımı romantik bir dram filmi olarak öne çıkıyor.

2019 Cannes Film Festivali kapsamında Yönetmenlerin On Beş Günü seçkisinde gösterilen bu film aynı zamanda 92. Akademi Ödülleri’nde de yarıştı ve İsveç adına En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film ödülünü kazandı.

Geleneksel Gürcü folklor oyunlarına uygun bir biçimde dans eğitimi alan Merab’ın, aynı dans ekibi içerisine Irakli’nin dahil olması ve ikilinin arasında gelişen rekabet hissini konu ediyor.

5. Bir Kadının Zaferi

Uluslararası müzik dünyasında ilk kadın orkestra şefi Antonia Louisa Brico’nun hayat ve sanat hikayesini işleyen Bir Kadının Zaferi, haftanın bir diğer biyografik filmi olarak dikkat çekiyor. 1926 yılında geçen Brico’nun meşhur hikayesinde senaryo ve yönetmenlik Maria Peters imzası taşıyor.

6. Gece Gelenler

Korku sinemasından hoşlananlar için haftanın en dikkat çekici filmi olarak öne çıkan Gece Gelenler, şamanik ögelerin içinde bulunduğu bir korku hikayesini beyaz perdelere taşıyor. Fuat Yılmaz’ın yönettiği filmde Murat Seviş, Müge Taştan, Tahsin Dursun ve Halil Topal gibi oyuncular yer alıyor.

7. Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk

Çocuklarıyla birlikte hafta sonu sinemada keyifli bir zaman geçirmek isteyen seyirciler için öne çıkan Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk filmi, yanlışlıkla zamanda geriye giderek tarih öncesi dönemlere seyahat eden Ayı Kardeşler’in yeni maceralarını konu ediyor.

Geçen hafta vizyonda yer alan sinema filmlerini görmek için aşağıda yer alan içeriği ziyaret edebilirsiniz.

https://fakirhane.com/recep-ivedik-ve-bu-hafta-vizyona-girecek-diger-4-sinema-filmi/2019/1896/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir