Fakirhane

“Bu Şey Nedir?” Başlığı Altında Merak Ettiğiniz Garip Sorulara Yanıt Alabilirsiniz

20.10.2019
311
“Bu Şey Nedir?” Başlığı Altında Merak Ettiğiniz Garip Sorulara Yanıt Alabilirsiniz

İnternet doğru kullanıldığı taktirde gerçekten büyük bir bilgi hazinesidir. Asparagas haberlerden ve ispatlanamamış bilgilerden arındırıldığında olağanüstü bir biçimde faydalanabileceğimiz internet dünyasında her geçen gün yeni bir bilgi daha öğreniyoruz. Reddit’te oluşturulan “Bu Şey Nedir?” bölümü altında bir nevi dedektiflik oyunu oynandığını görüyoruz. Kimi zaman bizleri oldukça şaşırtan bu bölüm sayesinde gerekli ya da gereksiz birçok enteresan bilgiye ulaşabiliyoruz.

“Bu Şey Nedir?” bölümü altında, ne olduğunu anlayamadığınız bir şeyi paylaşıp amatör ya da profesyonel dedektifler ile yardımlaşıp ulaşmaya çalıştığınız bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca başkalarının sorduğu sorulara da erişip dilerseniz siz de dedektif kimliğine bürünüp soruları yanıtlayabiliyorsunuz. Bazen ortaya çok garip, tuhaf ve sıra dışı şeyler de çıkabiliyor.

Sizler için birbirinden enteresan birkaç tane soru ve yanıt derledik. Hadi beraber bakalım!

  • 1. Genellikle süt kutularında bulunan bu büyük delik ne anlama geliyor?

Bu bir basınç boşaltma deliğidir. Eğer kutuyu düşürürseniz, o deliklerin açılmasıyla beraber kutunun patlama riski ortadan kalkar.

  • 2. Myrtle Beach’te buldum. Bu da ne?

Bu kırık bir megalodon dişi.

  • 3. Bu araba neden garip bir şekilde bir kumaşa sarılmış?

Test sürüşü sırasında araçlar bu şekilde gizleniyor. Bu sayede piyasaya henüz sürülmemiş modeller fotoğraflanamıyor.

  • 4. Bu şeyi yatak odamda, şifonyerin altında buldum. Bu ne?

Bu bir ses kaydedici. Kablosuz erişim olağanı yok. Bu yüzden bu cihazı evine yerleştiren kişi muhtemelen geri dönecektir. Eğer böyle bir cihaz evinizde çıktıysa, gizli kamera olma olasılığı da vardır.

  • 5. Bu makasın neden dört tane deliği var?

Bu çocuklar için bir eğitim makası. Genellikle okul öncesi çocuklar için tercih ediliyor. Fazladan delikler yetişkin bir bireyin çocuğa yardım etmesine olanak sağlıyor.

Bunlara benzer daha pek çok ilginç soru ve yanıta ulaşmak için: Reddit

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.