Efrahim: Çok Keyifli Vakit Geçireceğiniz Birbirinden Önemli 4 Podcast Serisi
Yaşam/Hobi

Çok Keyifli Vakit Geçireceğiniz Birbirinden Önemli 4 Podcast Serisi

Bildiğiniz gibi televizyon ve sinemanın yükselişi ile beraber radyolar eskisi gibi rağbet görmemeye başladı. Ancak sesli programlar hala daha izleyiciler tarafından ilgili duyulan bir form. Bu noktada da podcast denen sistem devreye girdi ve gerek radyo kayıtlarının podcast’e dönüşümü ile gerekse özel olarak üretilen podcast’ler ile ileride oluşacak büyük bir pazara göz kırpıyorlar. Aslında bu pazar çeşitli Avrupa ülkeleri ve Amerika’da halihazırda oluşmuş durumda. Ancak Türkiye’de yeni yeni başladı diyebiliriz.

Sizler için 4 adet önemli podcast serisini bir araya getirdik, inceleyip değerlendirdik. Hadi birlikte bakalım!

  • 1. Mesut Süre ile Rabarba

11 yıldır çeşitli radyolarda yayın hayatını sürdürmüş olan komedi programı, akşam şovu Rabarba, ünlü komedyen Mesut Süre tarafından hazırlanmaktadır. Dinleyicilerine yayın öncesinde sorulan bir soruyu, program esnasında konuklarıyla birlikte tartışan Mesut Süre, Virgin Radio’da aktif olarak yaptığı programını aynı zamanda podcast serisi olarak da internet üzerinden paylaşmaktadır.

  • 2. İlk Sayfası

Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas tarafından hazırlanan İlk Sayfası podcast serisi, sesli kitap aplikasyonu olan Storytel’in bir ürünüdür. Programa konuk ettikleri yazarların seçilen bir kitabının ilk sayfası üzerinden sesli bir kitap atölyesi gerçekleştirmişlerdir. Bu programa Ahmet Ümit, Hakan Günday, Yekta Kopan, Mine Söğüt, Murat Menteş gibi pek çok değerli yazar konuk olmuştur.

  • 3. Nasıl Olunur?

Başarılı gazeteci ve yazar Nilay Örnek tarafından hazırlanan “Nasıl Olunur?” serisi, alanında uzman kişileri konuk eden ve alanlarıyla ilgili sorular sormayı amaçlayan bir podcast serisidir. Emrah Ablak, İlker Canikligil, Mert Fırat, Aylin Aslım, Can Öz, İsmail Küçükkaya, İbrahim Selim gibi alanında önemli pek çok ismi programa konuk olarak almıştır.

  • 4. Bizim Rockçılar

NTV Radyo’da haftalık olarak gerçekleştirilen bu program, radyoların dışında görüntülü olarak YouTube’da ve podcast olarak internet ortamlarında da yer almaktadır. Ülkemizdeki başarılı rock yıldızlarını stüdyolarına davet ettikleri programda; müziğe nasıl başladıklarını, kimlerden etkilendiklerini, en sevdikleri parçaları ve o parçaların hikayelerini soruyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir