Efrahim: FİFA’nın 7 Yıl Sonra Geri Dönen Efsane Modu: Volta!
Yaşam/Hobi

FİFA’nın 7 Yıl Sonra Geri Dönen Efsane Modu: Volta!

Günümüzün en büyük iki futbol oyununda biri olan FİFA, birkaç hafta önce tanıttığı yeni oyunu FİFA 2020’de efsanevi Volta modunun yeniden döndüğünü açıkladı!

2012’ye kadar düzenli aralıklarla sokak futbolu oyunları yayınlayan EA Sports firmasına bağlı FİFA, nedense bu modu kaldırmıştı. Sonrasında firmaya gelen yoğun istekler üzerine EA Sports sokak futbolu oyunlarını tekrardan elden geçirdi. Oyuncular yıllardır bu modun geri gelmesini bekliyordu ve nihayet FİFA 2020’nin içine bir mod olarak ekledi.

VOLTA: Geri Dönüş

Volta kelimesi Portekizce’de “dönüş” anlamına geliyor. Yani FİFA’nın 7 seneye yakın bir zamandır sokak futbolu oyunu yayınlamamasını ve bu özelliğin FİFA 2020 ile birlikte tekrardan gündeme düştüğünü düşünürsek isim gayet yerinde ve anlamlı duruyor.

Aynı zamanda EA’nın 2017’den beridir farklı bir mod yayınlamamasını ve eleştirmenlerin FİFA’yı bir çeşit tembellikle de suçlamasını hesaba katarsak Volta tam yerinde ve isabetli bir karar olarak göze çarpıyor.

Peki Volta’nın içinde başka neler var?

Volta, üç farklı lokasyon sokak futbolu keyfini sürmemizi sağlayacak. Bu sahalar Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan bir alt geçit, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan bir halı saha ve Japonya’nın başkenti olan Tokyo’da bulunan bir çatı katı sahası.

3’e 3, 4’e 4, 5’e 5 gibi farklı seçeneklerde de oynayabileceğimiz Volta, aynı zamanda bizlere kale boş bir sokak futbolu oynama ve duvardan sektirerek çeşitli cambazlıklar yapma gibi fırsatlar da tanıyacak.

Volta’nın bir diğer güzelliği de şu ki; bize İstanbul derbisi yapma, çevrimiçi olarak karşılaşma gerçekleştirme, bir sokak futbolu ligi oluşturma ya da sokak futbolunda kariyer geliştirme şansları verecek. Pek çok seçeneği olan ve aslında kendi başına koca bir oyun eden Volta Football, FİFA 2020’nin içinde yer alacak.

Son olarak bir de şöyle bir tanıtım klibi hazırlamışlar, onu da izleyelim!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir