FakirYazar: Gelmiş Geçmiş En İyi Hint Filmleri
Eğlence,  Video Galeri

Gelmiş Geçmiş En İyi Hint Filmleri

Duygusal ve Hint filmi deyince akla ilk gelen ülke Hindistan’dır. Hint filmleri ile duygusal anlar yaşamak isteyenler yazı dizimizi dikkatlice takip etsin. Bu yazı dizimiz sizlere en iyi Hint filmlerini önermek için hazırlandı. Gişe rekorları kıran güzel Hint filmlerini sizler için bir araya getirip derledik. Gelmiş geçmiş en iyi Hint film listesi şunlardır:

  • FİLMİN ADI: TAARE ZAMEEN PAR ( HER ÇOCUK ÖZELDİR)

Film harfleri ve sayıları algılamakta zorlanan küçük bir çocuğun hayatta karşılaştığı zorlukları anlatır. Çocuk okulda başarısız olduğu için kendini dışlanmış hisseder. Ta ki okula yeni gelen bir öğretmenin bu durumu fark etmesine kadar bu durum devam eder. Öğretmen çocuğun içindeki enerjiyi fark etmesi ile çocuğun yaşamı değişir. Eğitimcilerin, anne ve babaların mutlaka izlemesi gereken bir filmdir. Filmi izledikten sonra diskleksi sorunu olan çocuklara bakış açınız değişecek.

  • FİLMİN ADI: BAJRANGİ BHAİJAAN

Salman Khan başrolde olduğu bu filmde küçük yaşta geçirdiği bir kaza sonucu dilsiz olan kızı Annesi tedavi için hastaneye götürürken yolda kaybeder. Farklı bir ülkede dilsiz ne yapacağını bilmeyen kızın karşısına Salman Khan çıkar. Kızı ailesine kavuşturmak için ciddi bir mücadele verir. Hint filmleri içinde ne kaliteli film bu desek yanılmış olmayız. Film izlerken duygu dolu anlar yaşayıp ağlayacaksınız. Aşkı, sevgiyi ve fedakarlığı çok güzel işleyen bu filmde duygu dolu anlar yaşayacaksınız. Uzun yıllar film arşivlerinizde saklayacağınız bir filmdir. Filmi izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

  • FİLMİN ADI: DANGAL

Filmde Aamir khan bir güreş hayranıdır. Kendi hayallerini gerçekleştirmek için kızlarını güreş yaptırmaya başlar. Bu filmde size duygu açısından artı değer katacaktır. Duygusal Hint filmleri arasında çok önemli bir yere sahiptir. Ailecek izleyebileceğiniz filmlerden birisidir.

  • FİLMİN ADI: LİON

Kitaptan uyarlanan bu filmde annesi ve 2 kardeşi ile yaşam mücadelesi verirken trende kaybolan bir çocuğun yaşam hikâyesini anlatıyor. Kaybolduktan sonra yetimhanede kalan çocuğu bir Avusturyalı aile evlatlık edinir. Bu süreçten sonra hikaye etkileyici bir hal alır. Filmin birçok sahnesinde göz yaşlarınıza engel olamayacaksınız.

  • FİLMİN ADI: MİLYONER

Jamal adında bir genç gecekondu semtinde yaşıyordur. Hindistan’da düzenlenen kim milyoner olmak ister adında bir yarışmaya katılır. Bütün soruları doğru bilmesine rağmen ciddi bir güvenlik soruşturmasından geçer. Soruları çalmış olduğu şüphesi ile sorgulanır. Sorulan her sorunun cevabıyla ilgili bir yaşam öyküsü olan Jamal başından geçenleri anlattıkça soruları çalmadığı ya da tesadüf eseri bilmediği ortaya çıkar. Film duygusal bir film olup hayata bakış açınızı değiştirecek tarzdan bir filmdir.

  • FİLMİN ADI: FANAA:

Zoni adında gözleri görmeyen bir kız ailesini ikna ederek bir gezi turuna katılır. Bu gezi turunda bir erkekle tanışıp aşk yaşar. Tur rehberliği yapan genç ülke düşmanı bir teröristtir. Tur rehberliğini de mesleğini gizlemek için yapmaktadır. Filmde aşkı sevgiyi ve vatan sevgisini işlemektedir. Eşinizin ülke için tehlikeli bir terörist olduğunu bilseniz onu sevdiğiniz halde ele verir miydiniz? Ona seni seviyorum ama seni öldürmek zorundayım diyebilir miydiniz? Zoni hayatının seçimini yapacaktır. Duygu dolu anlar yaşayacağınız film 3 saat sürmektedir. Filmin etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız. Filmi izlerken bazı sahnelerde göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Filmi sevdiğiniz kız arkadaşınızla izleyebilirsiniz. Duygusal bir film olduğu için aranızdaki duygu bağını bu filmle güçlendirebilirsiniz. Fedakarlığı, sevgiyi ve aşkı bu filmden öğrenebilirsiniz.

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir