Aamir Khan
Eğlence

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 5 Aamir Khan Filmi

Bollywood sinemasının en ünlü Hint oyuncularından biri olan Aamir Khan, başarılı oyunculuğunun yanı sıra yapımcılık ve yönetmenlik de yapıyor. Kendisi Hint sinemasına damga vuran oyunculardan biri. Hint filmlerini Aamir Khan ile sevenler/sevmeye başlayanlar için bir film listesi oluşturduk. Gelin hep birlikte en iyi Aamir Khan film listesine bir göz atalım.

1. 3 Idiots (3 Aptal) – 2009

3 Idiots

2009 yapımı bu filmi neredeyse herkes izlemiştir. İzlemeyenler için listeye eklediğimiz bu film, temelinde eğitim sistemine karşı bir eleştiri sunuyor. bir mühendislik okulunda eğitim alan üç yakın arkadaşın hayatına odaklanan bir film. Komedi ve dram türündeki bu film Hint sinemasının en beğenilen filmlerinden biri .

2. Dangal – 2016

Dangal Aamir Khan

Spor temalı film severlerin ilgisini çekebileceği bu film 2016 yapımı. Dram türündeki Dangal, biyografik bir film. Aamir Khan bu filmde bir güreşçiyi canlandırıyor. Güreşçi bir baba ve kızının hikayesine değinen bu film Aamir Khan’ın en beğenilen filmleri arasında yerini alıyor.

3. Ghajini – 2008

Ghajini Aamir Khan

Başrolünde Aamir Khan’ın yer aldığı bu film, gerilim ve aksiyon türünde. 2008 yılında gösterime giren bu film, Akıl Defteri filminden uyarlandı. Mafya lideri olan Ghajini’nin yakın zamanda evlenmeyi düşünen çifte saldırı yapması ile film başlar. Saldırı esnasında başından darbe alan Sanjay hafızasını kaybeder ve her on beş dakikada bir hafızası silinir. Bollywood sinemasında sevilen filmlerden biridir.

4. P.K (Peekay) – 2014

Peekay Aamir Khan

Komedi ve fantastik türündeki bu filmde, Aamir Khan bir uzaylıyı canlandırmakta. P.K adlı bu yabancı, dünyada Tanrı arayışına girer ve felsefik ve dini ritüeller ile yolculuğu başlar. Aamir Khan’ın yine en çok beğenilen filmlerinden sadece biri. Hint filmi severlere tavsiye edilesi bir yapım.

5. Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar) – 2007

Taare Zameen Par

Hem yapımcılığı hem de yönetmenliği üstlenen Aamir Khan, bunun yanında bir de başrolde yer alıyor. Bir öğretmen rolü üstlenen Khan, eğitim verdiği çocuklardan birinin problemli olduğunu gözlemler ve onun hayatını değiştirmeye çalışır. Özel bir çocuk olduğunu keşfettiğini gözlemleyen Aamir Khan’ın beğeni toplayan filmlerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir