Yasin Ekmekci: Gibi Dizisi Hakkında | Komik mi? | Oyuncuları Kim?
Sanat,  Nedir ?

Gibi Dizisi Hakkında | Komik mi? | Oyuncuları Kim?

Bu senenin en fazla konuşulan dizileri arasında yer alan Gibi, farklı tarzı ve esprileri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kimileri bu dizi hakkında “komik değil, fazlasıyla gerçek” yorumunu yaparken, kimileri de sadece 30 yaş üzeri erkek izleyici kitlesinin daha ağırlıkta olduğunu belirtiyor.

Bizler kısaca incelediğimiz de bu dizinin son derece eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Dizide üç arkadaşın günlük hayatta başına gelen normal olayların anlatıldığı, diyalogları ve garip çıkmazları ile öne çıkmayı başarıyor.

Gibi Dizisi Oyuncuları Kim?

Ara ara dizide rol alan konuk oyuncuları saymazsak dizide üç ana karakter bulunuyor. İlkkan (Kıvanç Kılınç), Yılmaz (Feyyaz Yiğit) ve Ersoy (Ahmet Kürşat Öçalan) bu üç arkadaş çoğunlukla birbirine benzer günlük yaşam sıkıntılarını birlikte yaşayarak komik anıların içerisine giriyorlar.

Dizinin senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit beraber yazmaktadır.

Gibi Dizi Konusu Nedir

Dizinin bir konusu bulunmamaktadır. Her bölüm ayrı bir hikaye üzerinden devam edilir ama çoğunlukla süreklilik bulunur. Yani her bölüm baştan bir hikaye ile karşılaşmazsınız. Örneğin iki üç bölüm önce boyanan duvar birkaç sonraki bölümde karşınıza çıkabilir ama hikaye bambaşkadır.

Sezon Sonu Hikayeleri

Tabii ki bu durumun bir istisnası bulunur. O da dizinin sezon sonu bölümleri günümüzden bağımsız bir senaryoda karşımıza çıkar. Mesela ilk sezonunun son bölümünde karakterlerimiz, ilk çağa insanların henüz yeni yeni kolonileşmeye başladığı dönemlere gitmişti. İkinci sezonun son bölümünde ise yine karakterler Roma döneminde bir senatörü ve arkadaşlarını canlandırmıştı.

Her ne kadar böylesine bir farklılık olsa bile dizinin temelde son derece eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

Gibi Dizisi Komik mi

İnternette yazılıp çizilenin aksine gibi dizisinin güldürmek için ekstra bir çaba sarf etmediğini belirtmek lazım. Gereksiz espriler, uzun uzun bakışmalar yok bu dizide, konunun içerisinde eğer size komik gelen bir ayrıntı bulursanız gülebilirsiniz. Yalnız dizi tamamen hayatı anlatan sahneleri barındırdığı için günlük hayatla ilgili detaylar bile gülümsemeniz için yeterli olabiliyor.

Özellikle son dönemlerde dizinin popüler olması ile birlikte gibi replikler benzeri pek çok başlık açılmakta ve bu konuda komik capsler paylaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir