GTA 6
Eğlence

GTA 6 Hakkında Yeni İddia: Oyun Vice City’de Mi Geçecek?

GTA 5’in üzerinden yaklaşık yedi yıl geçmesine rağmen ne yazık ki şu anda tasarlanmaya devam eden GTA 6 hakkında elimizde hiçbir somut delil yok. Hatta tam aksine hemen hemen her hafta GTA 6 ile alakalı çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Ancak bu seferki iddia pek de yabana atılır cinsten değil; internete düşen son görüntüler, GTA 6’nın Vice City evreninde geçeceğini doğrular nitelikte.

PlayStation 4, Xbox ve PC oyun konsollarını tam anlamıyla yerinden oynatan GTA 5 piyasaya sürüleli yedi yıl olmuş. Bunun üzerine hız kesmeden GTA 6’nın hazırlık çalışmalarına başlayan Rockstar Games, dur durak bilmeden oyunu geliştirmeye devam ediyor. Ancak ne yazık ki koca yedi sene içerisinde elimize hiçbir doğrulanmış ve kesin bilgi gelmedi.

GTA 6

Hakkında pek çok iddia ve sızıntı haberleri ortaya atılan GTA 6’nın piyasaya çıkmasına daha epey bir zaman var diyebiliriz. Yakında çıkması planlanan PlayStation 5 oyun konsolunun en iddialı oyunu ve son dönemin en iddialı projesi olmaya aday olan oyun, bu hafta Reddit platformunda oldukça ilgi çekici bir teori ile karşılaştı.

Bir Reddit kullanıcısı, GTA Online için yayınlanan yeni DLC paketinin içerisinde birtakım gizli kodlar keşfetti. Bu kodlar arasında gün yüzüne çıkan bir oyun haritasının, GTA 5 haritası ile hiçbir benzerliği olmadığı dikkat yarattı. Dolayısıyla yeni DLC paketinde saklı olan bu harita, GTA 6 için bir müjde niteliği taşıdı.

GTA 6

Ancak bundan daha garibi, haritanın dikkatli bir incelemesi yapıldığında Vice City haritasına oldukça benzediği oldu. Eğer bu haberler doğruysa, 2002 yılında çıkan Grand Theft Auto: Vice City oyunundan sonra GTA bir kez daha Vice City şehrine dönüş yapacak.

Yukarıdaki görselde işaretlenen bölge, ABD’nin Miami ve Florida bölgelerini gösteriyor. Bununla birlikte Rockstar Games’in yarattığı Vice City adlı bölge de bu iki şehirden ilham alınarak tasarlanmıştır.

Heyecanla Beklenen GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Şimdilik ortada oyun hakkında hiçbir kesin bilgi olmadığı gibi, GTA 6’nın çıkış tarihi ile alakalı da elimizde maalesef somut bir bilgi yer almıyor. Ancak tahminlere göre daha en az birkaç yıl GTA’yı beklemeye devam edeceğiz.

GTA 6

Ayriyeten tüm dünya sağlığını ve ekonomisini etkisi altına alan Corona Virüsü salgınından kaynaklı olarak da Rockstar Games’in Grand Theft Auto 6 için çalışmalarına bir müddet ara vermiş olabileceği kuvvetle muhtemel görünüyor.

GTA 6’dan olduğu iddia edilen 1 saniyelik gizemli videoyu daha önce izlemiş miydiniz?

https://fakirhane.com/gta-6dan-sizdirildigi-iddia-edilen-1-saniyelik-gizemli-bir-video-ortaya-cikti/2019/1572/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir