Efrahim: Gülsem Mi Ağlasam Mı Diyeceğiniz En İyi 5 Kara Komedi Filmi
Yaşam/Hobi

Gülsem Mi Ağlasam Mı Diyeceğiniz En İyi 5 Kara Komedi Filmi

Haftayı güzel bir kara komedi filmi ile tamamlamak isteyenler için en güzel 5 tane kara komedi filmini bir araya getirdik. İçlerinden en az bir tanesi mutlaka bu akşam izlemek isteyebileceğiniz tarzda bir film olacaktır. Hadi bu listeye beraber bakalım!

  • 1. Vavien (2009)

Listemize öncelikle bir yerli film ile başlamayalım. Başrollerinde Engin Günaydın, Binnur Kaya ve Settar Tanrıöğen’in yer aldığı Vavien, oldukça kuvvetli bir aile hikayesi anlatmakla beraber izleyicisini gülmek ile ağlamak arasında bir yere sıkıştırıyor. Ayrıca senaryosunu da Engin Günaydın’ın kaleme aldığı filmi Taylan Biraderler yönetiyor.

  • 2. Zombilerin Şafağı (2004)

Edgar Wright tarafından çekilen bu film, hayatı bir çıkmaza giren ve tüm dertleri kendi üzerindeymiş gibi hisseden Shaun’un hikayesini konu ediyor. Ayrıca zombi temalı çekilmiş olan bu filmin iki tane de konu olarak birbirinden bağımsız olan devam filmi bulunuyor.

  • 3. Barton Fink (1991)

Coen Kardeşler tarafından çekilen Barton Fink, birçok filme ilham kaynağı olmakla beraber çıkmaza giren bir oyun yazarının Hollywood için film senaryosu üretme sancılarını ele alıyor. Kara mizah ile absürt dünyanın iç içe geçtiği bu şahane yapım izleyiciler ve eleştirmenler tarafından tam not alıyor.

  • 4. Ucuz Roman (1994)

Quentin Tarantino’nun en beğenilen ve tarzını en doğru ifade ettiği yapımı olarak kabul edilen Ucuz Roman gerek kullandığı kara komedi dili gerek ise müzikleri, görsel gücü ve hikayesi ile izleyicilerin beğenisini kazanıyor. John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson ve Bruce Wills gibi başarılı oyuncuların yer aldığı filmi izlemekten pişman olmayacaksınız!

  • 5. Truman Show (1998)

Vizyona çıktığı günden bu yana pek çok tartışmanın konusu olmuş ve adeta bir psikolojik rahatsızlığa dahi ilham olmuş bu film, Truman isimli bir adamın doğduğu günden bu yana haberi olmadan bir televizyonun içinde yer aldığı ve bütün şehrin bir dekor, bütün halkın ise profesyonel oyunculardan oluştuğu bir dünyayı konu alıyor. Filmin başrolünde ise usta oyuncu Jim Carrey yer alıyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir