Yasin Ekmekci: Mart Ayında Gidilecek Balayı Yerleri
Diğer

Mart Ayında Gidilecek Balayı Yerleri

Ülkemizde tatil başlangıcı olarak geçen zaman aralığının dışında olduğu için mart ayında gidilecek balayı yerleri hakkında net bir konuya eğilmek pek mümkün olmuyor. Sizler için az bilinen yada mart ayında az tercih edilen balayı yerlerini bir araya topladık.

Yurtdışına Gitmeli mi?

Mart ayında şezlonga uzanıp denizin tadını çıkarmak istiyorsanız bu konuda ülkemizde size sunabileceğimiz hiçbir lokasyon bulunmuyor ne yazık ki… Balayı tatili dendiğinde aklınıza deniz & kum & güneş üçlüsü geliyorsa yurtdışı rezervasyon için uygun bir tur şirketi ile görüşebilirsiniz. Tabi ki böyle bir konu başlığında öncelikle dikkat etmeniz gereken ne istediğinize erken karar vermenizdir. Bu sebepten tur şirketine başvurmadan önce gitmeyi düşündüğünüz ülkeler hakkında da araştırma yapabilirsiniz.

Biz de Kumsal Yok mu

Açıkçası mart ayı bizim ülkemizde tatil aralıkları içerisinde yer almadığı için (ocak sonu – şubat başı ve haziran – eylül arası dışında kaldığı için) Marmaris, Alanya, Çeşme, Kuşadası ve  hatta Bodrum’da dahil olmak üzere aradığınızı bulamayabilirsiniz. Hal böyle olunca size önerimiz daha çok kültür turlarına yoğunlaşmanızdır.

İlle de Termal Olsun Derseniz

Eskiden kafamızda oturan termal otel düşüncesi son yıllarda ciddi anlamda yıkıldı. O sebepten termal otelleri turistik olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Nevşehir – Kozaklı, Denizli – Pamukkale, Bolu, Afyon, Balıkesir – Gönen, Yalova ve Kütahya’da pek çok 5 yıldızlı otel gerçek bir tatil vaat etmektedir. Bu sebepten değerlendirilebilir.

Kültür Turlarını Unutmayın

Bu konu başlığında da çok farklı rotalar çıkarılabilir. Nevşehir – Kapadokya son zamanlarda taş otellerin ön plana çıktığı ve eşi benzeri olmayan bir tatil seçeneği sunabilir. Bunun dışında Karadeniz’de Tirebolu’dan başlayarak Artvin’e kadar devam eden bir Doğu Karadeniz turu yapabilirsiniz. Bu arada Mart ayında Karadeniz yaylalarının hala çok soğuk olacağı da unutulmamalıdır.

Bir Karavan Kiralamaya Ne Dersiniz?

Ne yazık ki ülkemizde çok fazla tercih edilmiyor olsa da özellikle yabancı kaynaklarda karavan ile çıkılan balayı turları ile ilgili pek çok farklı içerikle karşılaşmak mümkün oluyor. Bu sebeple dilerseniz karavan ile kendiniz bir balayı seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Mantıklı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir