Ulaş Utku Bozdoğan: Outlook İmza Ekleme Nasıl Yapılır? (4 Kullanışlı Araç)
Nasıl Yapılır ?

Outlook İmza Ekleme Nasıl Yapılır? (4 Kullanışlı Araç)

E-posta servisi olarak Outlook kullanıyorsanız gönderdiğiniz her e-postanın altında size özgü bir imza olmasını isteyebilirsiniz. Outlook imza ekleme işlemi çok uzun sürmez ve karmaşık değildir. Outlook imzanızda resim, logo, metin, bağlantı ve sosyal medya simgeleri kullanabilirsiniz.

Bazılarına göre mail imza oluşturma işlemi sinir bozucudur. Bunun sebebi tam olarak hangi ayarı yapmaları gerektiğini bilmemeleridir. Outlook imzanızı değiştirmek, düzenlemek veya sıfırdan bir imza eklemek istediğinizde takip etmeniz gereken pratik bir yol olmalıdır.

4 Kullanışlı Outlook İmza Oluşturma Aracı

Bir miktar HTML bilgisine sahipseniz Outlook imza ekleme işlemi için imza oluşturma aracına ihtiyaç duymazsınız. Ancak HTML bilginiz yoksa son derece kullanışlı olan online mail imza oluşturma araçlarından yararlanarak görsel olarak daha etkileyici imzalar oluşturabilirsiniz.

Hangi aracı kullanacağınız tamamen ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterebilecek bir durumdur. Her aracın avantajları ve dezavantajları bulunur. Bazı araçlar Outlook imza düzenleme işlemini biraz daha zorlaştırırlar. Bu sebeple basit olana bağlı kalmak isteyebilirsiniz.

HubSpot outlook imza ekleme

1. HubSpot Email Signature Template Generator

HubSpot tarafından geliştirilen imza oluşturma aracında aradığınız tüm seçenekleri bulabilirsiniz. İmza oluşturmak için ilk olarak bir şablon seçmelisiniz. HubSpot size 6 farklı hazır şablon sunar. Her bir şablonda yer alan bilgileri dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Outlook mail imzası için şablonu belirledikten sonra imza içeriğini değiştirebilirsiniz. Kendi sisteminde dahi Outlook imza değiştirme işlemini epey bir kolaylaştırır. HubSpot benzer bir yolu takip eder ve kullanıcılarına çok fazla zorluk yaşatmadan imza hazırlama fırsatı tanır.


Wisestamp outlook imza ekleme

2. WiseStamp Free Email Signature Generator

WiseStamp, Outlook imza ekleme işlemini olabildiğince basitleştirir. Çok fazla özelleştirme seçeneğine sahiptir ama hepsini ücretsiz olarak kullanamazsınız. Klasik tarzda bir imza için ise fazlasıyla yeterlidir. Outlook otomatik imza oluşturucu arıyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

WiseStamp’ın aracını kullanarak Outlook imza ekleme işlemini sorunsuz şekilde halledebilirsiniz. Bir tür Outlook otomatik imza oluşturucu olarak çalışır. Tasarımı, metinleri ve sosyal medya görsellerini değiştirebilirsiniz. Ardından size verilen HTML kodunu imza alanına yapıştırabilirsiniz.


Canva Free Email Signature Generator

3. Canva Free Email Signature Generator

Canva popüler bir görsel düzenleme ve oluşturma aracıdır. Ancak aynı zamanda Outlook imza ekleme işlemlerini kolaylaştıran bir imza oluşturucuya sahiptir. Oluşturduğunuz tüm imzalar biraz daha görsel odaklıdırlar. E-postalarda klasik metin yerine bir tür görsel bulunur.

Outlook imza değiştirmek zor bir işlem değildir. Ancak Canva ile görsel oluşturduğunuzda ekstra detayları düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Dilerseniz Outlook imza düzenlemelerini şablon üzerinden devam ettirebilirsiniz. Mail imza boyutu mobil platformlarla tamamen uyumlu olur.


Ulaş Utku Bozdoğan: Outlook İmza Ekleme Nasıl Yapılır? (4 Kullanışlı Araç)

4. Mention Email Signature Generator

Mention, Outlook imza ekleme adımında kullanabileceğiniz ideal araçlardan birine sahiptir. İmza oluşturma aracı diğerlerinden farklı olarak adım adım ilerletilir. Bir adımı tamamladıktan sonra diğerine geçiş yaparsınız. Sonunda ise arzu ettiğiniz gibi bir e-posta imzasına kavuşursunuz.

Mention imzanıza bir harekete geçirici mesaj eklemenizi sağlar. Böylece e-postanızı okuyan kişiler sizin beklediğiniz işlemi tamamlamaya ikna olabilirler. Outlook imza düzenleme sürecinde buna ihtiyacınız olabilir. E-postanızda bir harekete geçirici mesaj yer alması zorunlu değildir.

Tarayıcı Üzerinden Outlook İmza Ekleme

Tarayıcı Üzerinden Outlook İmza Ekleme

Outlook e-posta adresinize bilgisayar üzerinden eriştiğinizde mail imza ekleme işlemi çok daha kolay olur. Daha geniş bir ekranda işlem yaparsınız ve email imza oluşturma pratik bir hal alır. Mobilde ise size sunulan düzenleme alanının biraz daha sınırlayıcı olabileceğini unutmamalısınız.

 • İlk olarak Outlook hesabınızda Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız. Outlook hesabınıza eriştikten sonra sağ üst kısımda yer alan çark sembolüne tıkladığınızda Ayarlar menüsü açılmış olur.
 • Ayarlar menüsünde birçok farklı seçenek vardır. Sol tarafta Genel, Posta, Takvim ve Kişiler arasından Posta olana tıklamalı ve sonra Oluştur ve Yanıtla kısmına girmelisiniz.
 • Outlook mail imza ekleme işlemini buradan yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan tüm seçenekler e-posta imzası oluşturma için size yardımcı olurlar. Ancak sunulan imkanlara bağlı kalmalısınız.
 • Outlook imzanızı başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra görüntüleme ayarlarını düzenlemelisiniz. Varsayılan İmzaları Seçme kısmında bulunan iki seçeneği imzanızla değiştirmelisiniz.

Outlook imza ekleme işleminin başarılı olabilmesi için ayarları kaydetmeyi unutmamalısınız. Herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra alt kısımda gözüken Kaydet butonuna tıklamalısınız. Eğer kaydetmezseniz e-posta imzası ekleme için tekrar uğraşmanız gerekecektir.

Windows Uygulamasından Outlook İmza Ekleme

Windows Uygulamasından Outlook İmza Ekleme

Outlook hesabınızı tarayıcıdan değil Windows uygulamasından kullanıyor olabilirsiniz. Bu durumda takip etmeniz gereken adımlar çok az farklıdırlar. Ancak genel olarak Outlook mail imza oluşturmaya aşinaysanız işlemleri hızlı bir şekilde yapabilme şansınız olur.

 • İlk olarak bilgisayarınızda Outlook uygulamasını açmalı ve e-posta imzası oluşturma işlemini yapmak istediğiniz hesaba başarılı bir şekilde giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol alt kısımda yer alan çark sembolüne tıklayarak Ayarlar menüsünü aktif hale getirmeli ve İmza kısmına girmelisiniz.
 • İmza kısmına giriş yaptığınızda ufak bir pencerede E-posta İmzası başlıklı bölüm açılır. Email imza oluşturma işlemini buradan yapmalı ve Kaydet butonuna basmalısınız.

Windows uygulamasından Outlook imza oluşturma işlemi zor değildir. Sadece doğru hesaba giriş yapmalı ve ardından imzanızı oluşturduktan sonra Kaydet butonuna basmayı unutmamalısınız. Kaydet demezseniz Outlook imza değiştirme çabanız boşa gitmiş olur.

Mac Bilgisayarda Outlook İmza Ekleme

Mac Bilgisayarda Outlook İmza Ekleme

Mac bilgisayar kullanıyorsanız Outlook imza oluşturma işlemi diğer yöntemlere göre biraz daha farklıdır. Zor olan bir yöntem değildir ama Mac kullanmaya alışkın değilseniz işlem uzun sürebilir. Doğru adımları takip ettiğinizde Outlook mail imzanız hazır hale gelmiş olur.

 • İlk olarak Outlook uygulamasını açmalı ve ardından Tercihler… menüsüne giriş yapmalısınız. Eğer işletim sisteminiz Mac OS Ventura veya daha üstü ise Ayarlar… menüsüne tıklamalısınız.
 • Outlook mail imza oluşturma işlemi için E-posta seçeneğinin altında yer alan İmzalar seçeneğine giriş yapmalısınız. Daha sonra Standart yazısının üzerine çift tıklamalısınız.
 • Standart yazısının üzerine çift tıklayınca imza kısmı gelmiyorsa + (artı) işaretine tıklamalısınız. Böylece dilediğiniz Outlook imzasını kolayca oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 • Outlook mail imzası oluşturmaya çalışırken sayısız seçeneğiniz olacaktır. Yazı tipini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz mail imza boyutuna uygun bir görsel seçebilirsiniz.

Outlook imza ekleme işlemini başarıyla tamamlamak için Kaydet butonuna tıklamayı unutmamalısınız. Eğer değişiklikleri kaydetmezseniz email imza oluşturma adımlarını en başından tek tek takip etmeniz gerekir. Mail imza ekleme basit olsa bile ufak detaylar önemlidirler.

Outlook Web App Kullanarak Outlook İmza Ekleme

Outlook Web App Kullanarak Outlook İmza Ekleme

Outlook Web App kullanım yönüyle normalinden biraz farklıdır. Bu sebeple yeni kullanıcılar Outlook mail imza oluşturma veya Outlook mail imza ekleme adımlarında hata yapabilirler. Doğru adımları takip ettiğinizde ise hiç zorlanmadan e-posta imzanıza kavuşma şansınız olacaktır.

 • İlk olarak Outlook Web App’i açmalı ve doğru giriş bilgileriyle hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsünü aramaya başlayabilirsiniz.
 • Outlook mail imzası oluşturmak için Ayarlar menüsüne ardından Seçenekler kısmına girmelisiniz. Burada ise Ayarlar ve ardından Posta yolunu takip etmelisiniz.
 • E-posta İmzası kısmından kullanmak istediğiniz imzayı belirleyebilirsiniz. İmzayı belirledikten sonra onun otomatik olarak tüm gönderilen e-postalara eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Mail imza oluşturma işleminin başarılı olması için Kaydet butonuna tıklamayı ihmal etmemelisiniz. Eğer yaptığınız tüm değişiklikleri kaydetmezseniz Outlook mail imzanız kaybolur. Belirlediğiniz imzayı en başından tekrar oluşturmak zorunda kalabilir ve vakit kaybedebilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Outlook İmza Ekleme

Mobil Cihazlarda Outlook İmza Ekleme

Mobil cihazınızda Outlook kullanıyorsanız mail imza ekleme işlemini uygulamadan yapabilirsiniz. Android ve iOS uygulaması üzerinden Outlook’ta imza eklemek için işletim sistemlerinin yapısından dolayı birbirinden farklı yöntemleri takip etmek durumunda kalabilirsiniz.

Outlook uygulamasının iOS ve Android platformlarında farklı işlemesinin sebebi HTML desteğiyle ilgilidir. Android sadece düz metin desteği sunarken iOS görselleri dahil etmenize izin verir. Outlook imza ekleme yaparken bu detayı es geçmemeniz önemlidir.

Outlook’ta İmza Ekleme (Android)

Android cihazınızda Outlook uygulamasında HTML desteği bulunmaz. Bu sebeple eklediğiniz imza düz metin dışında farklı bir şey olamaz. Herhangi bir görsel kullanacaksanız Outlook imza ekleme işlemini farklı bir cihazdan veya web versiyonundan yapmanız daha doğru olacaktır.

 • Android cihazınızda Outlook mail imza ekleme işlemi için Outlook uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol alt kısımdan Ayarlar menüsüne ulaşmalısınız. Ayarlar menüsünde hesaplarınız, depolama hesaplarınız ve e-posta kısmı bulunur.
 • E-posta kısmında Bildirimler ile İmza bölümünü hemen fark edebilirsiniz. Outlook mail imzası oluşturmak için İmza bölümüne giriş yapmalısınız.
 • Android cihazınızda Outlook imza ekleme işlemi yaparken her şey metin olarak gözükür. Sadece link şeklinde yazdığınız URL adresleri otomatik olarak tıklanabilir olurlar.

Android kullanıcısıysanız mail imza oluşturma işlemini uygulama yerine tarayıcıdan yapmayı deneyebilirsiniz. Tarayıcıdan ekleme yaparken resim ekleme gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz farklı kaynaklarda yer alan Outlook otomatik imza oluşturucu kullanabilirsiniz.

Outlook’ta İmza Ekleme (iOS)

iPhone kullanıyorsanız iOS cihazınızda tıpkı bilgisayarda olduğu gibi resimli olarak e-posta imzası eklemeyi başarabilirsiniz. Android’den farklı olarak iOS belirli düzeyde HTML kullanımına izin verir. Yapmanız gereken ise HTML ile biçimlendirilmiş bir imzayı uygulamaya aktarmaktır.

 • iOS cihazınızda e-posta imzası oluşturmak için ilk olarak Outlook uygulamasını indirmelisiniz. Uygulama indikten sonra hesabınıza kolayca giriş yapabilirsiniz.
 • Hesabınıza girdikten sonra Ayarlar kısmına göz atmalısınız. Ayarlar kısmında Bildirimler, Varsayılan ve İmza gibi seçenekler bulunur. İmza seçeneğine dokunmalısınız.
 • İmza seçeneğine giriş yaptığınızda hemen e-posta imzası eklemeyi deneyebilirsiniz. Ancak, HTML biçimlendirmesi yapılmış bir imza için online mail imza oluşturma aracı kullanmalısınız.

Outlook imza oluşturma işlemi çok basit olsa bile HTML ile uğraşmak size zorluk çıkarabilir. Bu sebeple her şeyi daha net kontrol edebileceğiniz bir online mail imza oluşturma aracı kullanmalısınız. Araçlar sayesinde mail imza boyutu gibi konularda endişe etmenize gerek kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir