Efrahim: Şimdiden Efsane Haline Gelmiş 5 Yerli Komedi Dizisi
Mizah

Şimdiden Efsane Haline Gelmiş 5 Yerli Komedi Dizisi

İzleyecek bir komedi dizisi arıyorsanız ve bu dizinin sizi garanti bir şekilde güldürmesi arzusundaysanız, sizler için şimdiden efsane haline gelmiş 5 yerli komedi dizisini bir araya getirdik. Geçmişte televizyon ekranlarında karşılaştığımız bu şahane komedi dizilerine tekrar bir göz gezdirelim!

  • 1. Avrupa Yakası (2004 – 2009)

Gülse Birsel’in kaleme aldığı ve başrolünde Ata Demirer, Hümeyra, Gazanfer Özcan, Engin Günaydın, Binnur Kaya gibi usta oyuncularla birlikte çalıştığı Avrupa Yakası, bundan tam 10 yıl önce final yapmış olmasına rağmen hala daha günümüzde oldukça popüler bir dizi. Avrupa Yakası dergisi etrafında dönen maceraları ve birbirinden sıra dışı, birbirinden komik karakterlerin yer aldığı bu dizi, pek çok eleştirmene göre gelmiş geçmiş en komik yerli dizi olarak görülüyor.

  • 2. Leyla ile Mecnun (2011 – 2013)

Burak Aksak’ın kaleme aldığı, Onur Ünlü’nün yapımcılığını ve genel yönetmenliğini üstlendiği Leyla ile Mecnun, bir efsaneden yola çıkarak adeta absürt mizah ile bizleri tanıştırmak konusunda mihenk taşı görevi görüyor. Toplamda 3 sezondan oluşan Leyla ile Mecnun, 2013 yılında TRT tarafından sonlandırılmasına rağmen ülkemiz mizahına etkileri hala daha devam ediyor.

  • 3. Üsküdar’a Giderken (2011)

İşler Güçler, Kardeş Payı, Düğün Dernek, Çalgı Çengi gibi işlerinden tanıdığımız Selçuk Aydemir’in 13 bölüm boyunca izleyici karşısına sunduğu Üsküdar’a Giderken dizisi, reyting krizi nedeniyle yayın hayatına son verilmiş bir yapım olarak dizi tarihimizde yer alıyor. Ancak tüm bunlara rağmen Öner Erkan, Murat Cemcir ve Erkan Can gibi başarılı oyuncularıyla izleyicilerinin halen aklından silinmeyecek pek çok sahneye imza atmış bir dizi.

  • 4. Harem (2012)

Gani Müjde’nin kaleme aldığı Harem, Muhteşem Yüzyıl dizisinin bir nevi parodi versiyonu olarak izleyici karşısına çıkıyor. Dizinin başrollerinde Levent Üzümcü ve Mehmet Ali Erbil gibi usta oyuncular yer alıyor.

  • 5. Tatlı Hayat (2001 – 2004)

Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın başrollerinde bulunduğu Tatlı Hayat, meşhur Amerikan dizisi The Jeffersons’ın yerli uyarlamasıdır. 106 bölümden oluşan Tatlı Hayat, nostalji severler için oldukça keyifli bir komedi dizisi.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir