Fakirhane: Starbucks Gold Üyelik nedir?
Nedir ?

Starbucks Gold Üyelik nedir?

Starbucks Gold Üyelik sadık müşterilere yönelik geliştirilmiş olan bir tür ödül sisteminin parçasıdır. Starbucks Gold Üyelik ile ücretsiz içecek gibi çeşitli faydalar kazanabilirsiniz. Üstelik bu üyeliğe ne kadar fazla kahve tüketirseniz o kadar hızlı bir şekilde ulaşabilme fırsatınız vardır.

Starbucks Gold Üyelik sadakat programına katılan herkese açıktır. Belirli bir dönem içerisinde üyeliğinize tanımlanan harcama miktarına erişmeniz gerekir. Starbucks yıldızlar vasıtasıyla kazanımları takip etmenizi sağlar. Böylece hedefe ulaşıp ulaşamadığınızı görebilirsiniz.

Starbucks Gold Üyelik nedir ve nasıl alınır?

Starbucks Gold Üyelik bir tür harca – kazan şeklinde ilerleyen Starbucks Rewards sisteminin parçasıdır. Sisteme dahil olabilmek için Starbucks uygulamasını indirmeniz ve üyelik oluşturmanız gerekir. Starbucks uygulaması üzerinden tüm hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

Starbucks üyeliğinizi oluşturur oluşturmaz çeşitli etkinliklerle yıldız toplamaya başlayabilirsiniz. Starbucks yıldız kazanmak için belirli miktarda harcama yapmak, arkadaş davet etmek ve konum servisleri açıkken mağazadan sipariş vermek gibi çeşitli işlemleri yapmanız gerekir.

Starbucks yıldız toplamak için ürünlerden satın almanız yeterlidir. Yıldızlar mobil uygulamaya gerekli kodu okutma veya mobil ödeme yöntemi kullanma yoluyla toplanırlar. Starbucks yıldız için en az 3 liralık alışveriş yapmanız gerekir. Her alışveriş sonrası yıldızlar hesabınıza eklenirler.

Starbucks siparişlerinizle bir yıl içerişinde toplam 120 yıldız kazandığınızda hesabınız otomatik olarak Starbucks Gold Üyelik haline getirilir. Ancak her siparişin size yıldız kazandırmaz. Sadece Starbucks Türkiye tarafından belirlenen ürünlerden yıldız kazanabilirsiniz.

Starbucks Gold Üyelik avantajları nelerdir?

Starbucks siparişleriniz ile yıldız toplayarak ulaşacağınız Starbucks Gold Üyelik size pek çok farklı avantaj sunar. Starbucks bedava kahve bu avantajlardan en önemlisidir. Ayrıca, Starbucks Gold Üyelik sahibi olduğunuzda yıl içinde pek çok kazanım elde edersiniz.

  • Starbucks Gold Üyelik sahibi olup 15 adet Starbucks yıldız kazanmanız durumunda istediğiniz boyda ikram içeceği alabilirsiniz.
  • Mobil uygulamada hesap oluştururken doğum tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekir. Starbucks bedava kahve hakkınız doğum gününüzde hesabınıza tanımlanır.
  • Starbucks yıldızlarını ekstra shot, krema seçeneği ve şurup ilavesi gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Ancak kullanımlarda belirli sınırlamalar vardır.

Ayrıca Starbucks Gold Üyelik kazandığınızda Starbucks Türkiye yıl boyu size özel indirimler, kampanyalar ve ayrıcalıklar sunar. Ayrıcalıklar ve kampanyalar sürekli değişebilirler. Koşullar yenilenebildiğinden Starbucks Türkiye‘nin kampanya koşullarını takip etmeniz gerekir.

Starbucks uygulamasında yıldız nasıl kazanılır?

Starbucks tüm mobil platformda özel uygulamaya sahiptir. Uygulamayı yükleyip hesap oluşturduktan sonra onu Starbucks kampanyalarını takip etmek gibi işlemler için kullanabilirsiniz. En önemlisi ise Starbucks bedava kahve imkanından yararlanabilirsiniz.

Starbucks yıldız kazanmak için düzenli olarak alışveriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte Starbucks kampanyalarını yakından takip etmelisiniz. Çünkü uygulama içerisinde yıldız kazanabileceğiniz günlük sandviçler ve fırından ürünler gibi farklı fırsatlar bulabilirsiniz.

Bununla birlikte Starbucks kampanyaları aracılığıyla kazandığınız yıldızlar Starbucks Gold Üyelik ilerlemesine dahil edilmezler. Starbucks Gold Üyelik kazanabilmek için Starbucks siparişleriniz mutlaka kapsam dahilinde tutulan ürünlerden oluşmalıdır.

Starbucks Gold Üyelik

Starbucks uygulaması nasıl kullanılır?

Starbucks uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra başlangıç aşamasında sizi bir tanıtım turu karşılar. Tanıtım turunda Starbucks yıldız kullanma dahil olmak üzere pek çok işlemi nasıl yapacağınız anlatılır. Söz konusu bilgileri gözden geçirdikten sonra uygulamayı inceleyebilirsiniz.

Starbucks yıldız kullanma gibi işlemler için Starbucks Card menüsünden üyelik oluşturmanız gerekir. Üyeliği oluşturduktan sonra ödül programına dahil edilirsiniz. Artık Starbucks uygulaması ile yıldız biriktirebilir ve Starbucks Gold Üyelik statüsüne ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Menü kısmından Starbucks ürünlerinin tamamını görebilirsiniz. Ancak Starbucks fiyatları açık bir şekilde yazılı değildir. Mağazalar sekmesi ise yakınınızda yer alan Starbucks mağazalarını gösterir. Eğer bir Starbucks mağazasına gitmek istiyorsanız oldukça kullanışlıdır.

Starbucks hesabınıza para yüklemesi yapabilir ve daha sonra bakiyenizi Starbucks sipariş verme işlemlerinde kullanabilirsiniz. İlk bakiye yüklemesi size belirli bir miktar yıldız kazandırır. Starbucks yıldız kullanmak için uygulamadaki hesap bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Starbucks ikram içecek nasıl kullanılır?

Starbucks ikram içeceğinizi kullanmak istiyorsanız mobil uygulamadan hesabınıza para yüklemeli ve yüklediğiniz bakiyeyle Starbucks alışverişi yapmalısınız. Starbucks fiyatlarını doğrudan uygulamada göremezsiniz. Fiyatları incelemek için mağazada olmalısınız.

Starbucks uygulaması bedava kahveyi 15 yıldıza ulaştığınızda verir. 15 yıldıza her ulaştığınızda bedava kahvenizi alabilirsiniz. Yıldız toplamak için Starbucks tarafından sunulan önerileri takip edebilirsiniz. Böylece Starbucks uygulaması bedava kahve fırsatını kaçırmamış olursunuz.

Starbucks uygulaması bedava kahve imkanından yararlanmak için biriktirdiğiniz yıldızları kullanmanız gerekir. Starbucks yıldız nasıl kullanılır? Hesabınızda yeterli miktarda yıldız varsa ödeme aşamasında yıldızla Starbucks sipariş verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Starbucks davet kodu nedir?

Starbucks davet kodu bir tür referans fırsatıdır. Yıldızlı davet kodunuz ile birini Starbucks’a üye olmaya davet edersiniz. Arkadaşınız Starbucks davet kodunuzu kullanarak üye olup hesabına 75 TL’lik yükleme yaptığında 15 yıldız kazanır ve 15 yıldız 1 adet ikram içeceğe karşılık gelir.

Yıldızlı davet koduyla üye olduktan sonra hesabınıza yüklediğiniz bakiyeyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İkram içeceğinizi ise Starbucks sipariş verme işlemi sırasında kullanabilirsiniz. Herhangi bir yıldızlı davet kodu olmadığında ikram içecek elde edemeyebilirsiniz.

Starbucks bakiyemi başkasına devredebilir miyim?

Hayır, Starbucks bakiyenizi ve kampanya kapsamında kazandığınız bedava kahveleri bir başkasının hesabına devredemezsiniz. Siparişleri kendi uygulamanız üzerinden oluşturmalı ve ödemeyi kendi hesabınızdan yapmalısınız. Starbucks bu konuda herhangi bir istisna sunmaz.

Starbucks Gold Üyelik ilerlemesi için benzer durum geçerlidir. Arkadaşınızın kendi hesabıyla satın aldığı kahvelerden sizin yıldız kazanma şansınız yoktur. Ödeme kimin hesabından yapıldıysa Starbucks Rewards ile kazanılan tüm yıldızlar onun hesabına eklenirler.

Starbucks online sipariş nasıl verilir?

Starbucks online sipariş işlemi belirli mağazalarla sınırlıdır. Türkiye’nin her yerinden sipariş veremezsiniz. Sipariş verebilmeniz için yakınızdaki mağazanın Starbucks eve sipariş hizmetine katılmış olması gerekir. Mağaza katılım göstermediyse online sipariş oluşturamazsınız.

Starbucks, Getir gibi hizmetlerle yaptığı anlaşmalar yoluyla online sipariş kabul edilebilir. Starbucks eve sipariş kolaylığından yararlanmak için önce Getir uygulamasını indirmeniz gerekebilir. Ayrıca sipariş verirken şartları ve fiyatlandırmaları iyi kontrol etmelisiniz.

Starbucks aynı zamanda Yemeksepeti ile anlaşmalıdır. Bu sebeple Starbucks online sipariş için Yemeksepeti uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer yakınınızda online siparişi kabul eden bir Starbucks mağazası varsa eve teslim hizmetinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Starbucks eve sipariş hizmetinden yararlanırken fiyatlara dikkat etmelisiniz. Çünkü Starbucks online sipariş hizmetlerinde fiyatlar farklı olabilir. Starbucks fiyatları mağazalar genelinde sabit olsa bile hizmet sunan uygulamalar ek fiyatlandırma gerçekleştirmeyi tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir