Tesco Yara Bandı
Sanat

Tesco, Üç Farklı Cilt Tonu İçin Yara Bandı Üretmeye Başladı

Tesco adlı İngiltere menşeili büyük süpermarket zinciri, farklı renk tonları için yenilikçi yara bantları piyasaya sürmeye başladı. Her zaman alışık olduğumuz bej renginin aksine, özellikle de siyahileri düşünen bu modern tasarım, sosyal medya üzerinde adeta bir viral konusu haline geldi.

Beyaz bir cilde sahip iseniz muhtemelen yara bantları ile ilgili teknik birtakım problemleri daha önce hiç kafanıza takmamış olabilirsiniz. Ancak cildiniz koyu ise, kullandığınız yara bantları her zaman cilt renginize oranla daha açık ve göze çarpıcı gelmiştir. Tesco firması, küçük gibi görünen ancak kimileri için oldukça önemli olan bu soruna parmak bastı.

Yara bantlarının en birincil amacı, yaranın üzerini örtmek ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesini beklemektir. Ancak bir diğer amacı ise estetik olarak vücuttaki kusurların önüne geçmesini sağlamak desek yanlış olmaz herhalde. Dolayısıyla tenimize yapıştırdığımız yara bantları, cilt tonumuza uygun bir renge sahip olmalıdır ki göze batmasın…

İngiliz Firması Tesco, Siyahileri Düşündüğü Yara Bantlarını Piyasaya Sundu!

Şimdiye dek her zaman beyaz tenli insanları düşünerek tasarlanan yara bantları, ilk defa alışılmışın dışına çıktı ve siyahi insanlar da düşünüldü. Bunun yanı sıra tüketicilere seçenek sunmayı da amaçlayan Tesco, özellikle de Asyalı ve siyahi bireyleri göz önünde bulundurarak üç ayrı renk tonuna sahip yara bantlarını yarattı.

Efrahim: Tesco, Üç Farklı Cilt Tonu İçin Yara Bandı Üretmeye Başladı

Açık, orta ve koyu olmak üzere üç seçenek halinde raflarda yerini alan bu yara bantları, kısa bir süre içerisinde sosyal medya üzerinden büyük bir ilgi uyandırdı. Bu ilginin asıl sebebi ise, Dominique Apollon isimli 45 yaşındaki siyahi birey oldu.

Apollon, Twitter sayfası üzerinden paylaştığı bir tweet ile ilk defa kendi cilt tonuna uygun bir yara bandı kullandığını ve bunun duygu verici bir his olduğu ifadelerini kullandı. Gözyaşlarını tutamadığını ifade eden Dominique Apollon, pek çok Twitter kullanıcısını da duygulandırdı. Apollon’un attığı tweet kısa bir süre zarfında yüz binlerce beğeni aldı.

Yumuşak ve kaliteli bir dokuya sahip bu yara bantlarının Tesco imzası ile perakende halinde çeşitli ülkelere de gönderileceği ve bu ülkelerde de market raflarına gireceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir