FakirYazar: Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.
Sanat

Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.

“Togg otomobilimiz yerli ve milli direksiyonda dünya devi” olmaya mı geliyor, gelin hep birlikte Togg yerli otomobilimizin özelliklerine bakalım.

Tamamiyle elektirikli otomobil olan Togg Türkiyenin ilk araba üretme girişimi değil aslında, bundan önce ne devrimler geldi geçti. Ancak Togg gerçekten özellikleri ve mevcut olduğu konum bakımından bizlere göz kırpıyor. Dünyada gelişen elektirikli otomobil atağı daha çok taze ve yeni diyebiliriz. Tabi ki bunun da öncüsü Elon Musk oldu. Tesla ile sadece amerika da değil uzak asya da ve Çin de de popüler hale geldi. Yerli otomobil söylentileri Türkiye de çıkmaya başladığında Elon Musk Türkiyeyi ziyaret ederek Türkiye ve ortadoğu pazarına da açılacaklarını söyledi. Özellikle Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra Tesla şirketi Türkiyede bazı nıktalarda şarj istasyonları açacağını açıkladı. Yerli otomobilimiz togg ile alakalı en güncel bilgilerle sizlere 7 maddeden oluşan özellikler bütünü hazırladık.

FakirYazar: Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.

 

TOGG MENİZİLİ KAÇ KM

Yerli otomobil Togg da dikkat çeken en önemli özellikerden birisi de özellikle C-suv modelinin menzil opsiyonları oldu. 300+ ile 500+ opsiyonlarıyla Togg rakipleriyle en üst seviyede yarışacağının kanıtı oldu.

200 ve 400 beygir gücünde üretilecek olan yerli otomobil Togg, diğer elektrikli araçlara göre çok daha hızlı şarj edilecek. 30 dakikanın altında bir sürede, yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Akıllı teknolojisiyle de kullanıcıların hayatına birebir dokunacak.

500 kilometre menzili olacak, 30 dakikada şarj edilebilecek, 15 yılda 5 model üretilecek.

FakirYazar: Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.

FakirYazar: Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.

TOGG HANGİ MODELLERDE OTOMOBİL ÜRETECEK

İlk etapta SUV ve Sedan modeli olarak üretilecek olan Togg 15 yıl içerisinde 5 ayrı modelle kendini tanıtacak. bu modeller C-suv, C-sedan, C-hatchback, B-suv, C-mpv olarak üretilecek.

Bu modeller her biri seri üretimde hem Türkiye hemde Ortadoğu ve Avrupa pazarlarına açılacak.

FakirYazar: Yerli otomobil Togg hakkında inanılmaz 4 bilgi.

TOGG 0’DAN 100’E KAÇ SN?

Togg yerli otomobilimiz 200 beygir güç ile 7,6 sn’de 400 beygirlik gücü ile 4,8 sn’de 0’dan 100’e çıkabilmektedir. Bu özelliği ile rakipleriyle arasında ki farkı iyice kapatmış gözüküyor.

 

5G TEKNOLOJİSİ VE TOGG

Son dönemde oldukça adından söz ettiren ve yapabilecekleri ile dudak uçuklatan teknoloji 5G’yi togg ile bilrikte çalışacak hale getirilecek. Bu sayede Togg uzaktan kontrol edilebilecek ve yazılımına getirilecek güncellemelerde uzaktan halledilebilecek. Togg içinde bulunan holografig asistan ve 5G ile çağının da ötesinde bir otomobil olmayı hedefliyor.

 

 

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir