Amacı Olmayan Grup
Mizah

Amacı Olmayan Grup, Sinema Ekranlarına Taşınıyor

Facebook’un popüler yerli mizah sayfalarından biri olan Amacı Olmayan Grup, kurgusal bir hikaye ile beyazperdelere geliyor. Sarp Bozkurt’un başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ali Tanrıverdi oturuyor.

2013 yılından bu yana içinde bulundukları Facebook grubu ile büyük bir popülarite yakalamayı başarmış olan Amacı Olmayan Grup, kendilerine has bir jargon ve mizah anlayışı geliştirerek nevi şahsına münhasır bir kitle yaratmaya önayak oldu.

Efrahim: Amacı Olmayan Grup, Sinema Ekranlarına Taşınıyor

Amacı Olmayan Grup’un nasıl doğduğunu ve bir milyon abonelik kocaman bir aileye dönüştüğünü konu alan filmin yapımcısı ise Sugarworkz şirketi. Hatırlamayanlar için bu yapım firması daha önce Çakallarla Dans Serisi, Görevimiz Tatil, Deliormanlı, Aşk Geliyorum Demez ve 2 Süper Film Birden gibi başarılı işlere imza atmıştı.

Sugarworkz’un sahibi de olan başarılı yönetmen Murat Şeker, Amacı Olmayan Grup’un senaryo ve yapımcı koltuğunda oturacak. Hikayenin iki yazarından biri olan Ali Tanrıverdi ise ilk defa yönetmenlik deneyimi gerçekleştirecek.

Filmin yayınlanan ilk fragmanına aşağıdaki videoya tıklayarak göz atabilirsiniz!

Amacı Olmayan Grup Filminin Konusu Ne Olacak?

Bir internet fenomeni haline gelen AOG, daha çok gençlerin takip ettiği büyük bir internet portalı haline geldi diyebiliriz. Gün içerisinde sayfanın takipçileri çeşitli gönderiler ya da yorumlar paylaşarak sayfayı daha dinamik bir hale getirerek eğleniyorlar.

Amacı Olmayan Grup’un sinemada ne anlatacağını düşünüyorsanız, paylaşılan sinopsis metnine göz attığımızda film hakkında pek çok detaydan haberdar oluyoruz. İşte filmin öyküsü…

Çetin ailesinin oğlu Onur, hayatta amacı olmayan bir adamdır. Onun yakın arkadaşı olan Sercan’ın da Onur’dan pek farkı yoktur. Hem aile hayatlarında hem de çevresindeki insanlarla iletişim kurarken çeşitli sorunlar yaşayan Onur ve Sercan, bu düzene bir son verip hayatlarına yeni bir yön vermek ve hayattaki amaçlarını bulmak için harekete geçer.

Efrahim: Amacı Olmayan Grup, Sinema Ekranlarına Taşınıyor
Soldan Sağa: Ali Barkın, Murat Şeker, Sarp Bozkurt ve Ali Tanrıverdi

Filmde pek fazla star ismin yer almadığını belirtmek gerekiyor. Ancak itinayla belirlenmiş cast ekibi, gayet özenli ve titizlikle hazırlanmış gibi görünüyor. Filmin başrolünde karşımıza çıkan Sarp Bozkurt, daha önce Komedi Dükkanı, Arkadaşım Hoşgeldin ve Tolgshow gibi eğlence programlarında karşımıza çıkmıştı. Sarp Bozkurt’un aynı zamanda ünlü komedyen Tolga Çevik’in kuzeni olduğu da biliniyor.

Sarp Bozkurt’un yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Ali Barkın, Naz Çağla Irmak, Gamze Karaduman, Hakan Bilgin, Hülya Gülşen ve Müfit Can Saçıntı gibi isimler yer alıyor. Ayriyeten bazı sahnelerde orijinal AOG sayfasından çeşitli takipçilerin de kamera karşısına çıktığı paylaşıldı.

Efrahim: Amacı Olmayan Grup, Sinema Ekranlarına Taşınıyor

Heyecanla beklenen gençlik – komedi filmi Amacı Olmayan Grup, 3 Nisan 2020 tarihinde vizyona girecek.

Bir dönem YouTube fenomenlerinin sinema filmi yapması oldukça sert bir şekilde eleştirilirken şimdi bir Facebook grubunun beyazperdeye uyarlanması acaba ne gibi yorumlar alacak? Fikirlerinizi bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz!

Zombi filmlerinden hoşlanır mısınız? Cevabınız evet ise aşağıdaki listeye mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz…

https://fakirhane.com/az-kisinin-bildigi-en-tuhaf-5-zombi-filmi/2020/2349/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir