Apple
Başlıklar

Apple, Coronavirüs Sebebiyle Mağazalarını Kapatıyor!

Dev teknoloji şirketi Apple, hızla yayılan Corona Virüsü sebebi yüzünden neredeyse tüm mağazalarını kapatmaya karar verdi. Yüzlerce perakende mağazasını birkaç hafta için kapatacak olan Apple, sadece Çin’de bulunan mağazaları sayesinde tüketicilerine hizmet vermeye devam edecek.

İçinde bulunduğumuz yılın en büyük korkutucu salgını olarak tabir edilen Corona Virüsü, dünya üzerinde binlerce insanın ölümüne neden olurken; pek çok şirket ve kurum COVID-19 enfeksiyonuna karşın etkin önlemler almak adına planlamalar yaratıyor.

Apple Türkiye Mağazası

Coronavirus salgını yüzünden satış marjında büyük bir kayıp yaşayan Apple şirketi de bu önlem planları oluşturan şirketlerden bir tanesi. Alınan bilgilere göre Apple’ın iki hafta süresince Çin dışındaki bütün perakende mağazalarını geçici bir süreliğine kapatacağı öğrenildi.

460 Apple Mağazası 27 Mart 2020’ye Kadar Kapalı Kalacak

Resmi bilgilere göre Apple’ın Çin dışında 460 adet perakende mağazası olduğu biliniyor. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 250’nin üzerinde perakende mağazasına sahip olan büyük teknoloji şirketinin iki haftalığına kapalı kalacağı, Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından doğrulandı. Elbette ki bu kapalı olacak şubeler arasında Apple’ın Türkiye mağazaları da yer alıyor.

Virüsün yayılma riskini en aza indirmek ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmak adına böyle bir karar alındığını ifade eden Tim Cook; çalışanlarının bu süre zarfında aynı oranda maaş almaya devam edeceğini belirtti. Her geçen gün vaka sayısı artmaya devam eden Coronavirüs kaynaklı alınan bu kararın; başta Apple’ın personellerini ve müşterilerini salgın riskine karşı korumak adına aldığı eklendi.

Ayriyeten geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan haberlere göre Apple şirketinin çalışanlarını evden iş yapmaya ve ofise gelmemeleri yönünde teşvik ettiği paylaşılmıştı. Bu sayede Corona Virüsü salgınını, en azından şirket bazında daha büyük bir kontrol altına almayı ve çalışanlarının sağlığını güvende tutmayı amaçlamışlardı.

Apple Mağazası

Aynı şekilde istikrarını koruyarak salgına karşı önlemler almaya devam eden Apple’ın, her ne kadar Coronavirüs salgını yüzünden bu yıl ciddi bir hisse oranı kaybetmiş olsa da; mücadele etmeyi bırakmadığını görüyoruz. Bununla birlikte Tim Cook tarafından onaylanan bir bilgiye göre, Apple şirketinin Corona Virüs ile mücadele kapsamında bir kuruma 15 milyon dolar gibi dev bir rakam bağışladığını da eklemek isteriz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir