Efrahim: Bir Döneme Damgasını Vuran Kaybedenler Kulübü’nün Nostaljik Radyo Kayıtları Artık İnternette!
Tuhaf

Bir Döneme Damgasını Vuran Kaybedenler Kulübü’nün Nostaljik Radyo Kayıtları Artık İnternette!

Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk’un 90’lı yıllarda Kent FM radyo kanalında birlikte hazırladıkları Kaybedenler Kulübü programı bir döneme büyük damgasını vurmuştu. Gerek doğallıkları gerekse yayınlarında gösterdikleri cesaret ile izleyicileri etkisi altına alan bu melankolik eğlence programının iki tane de sinema filmi çekilmişti.

Çekilen filmlerden sonra tekrardan büyük popülerlik elde eden ikili, birlikte kurdukları internet radyosu Standart FM’de ilk filmin ardından tekrar Kaybedenler Kulübü’nü yapmaya başlamışlardı. 2013 yılına kadar sürdürdükleri program yine çok ses getirmiş ve eski kitlesini ile yeni kitlesini birleştirip çok önemli programlara imza atmışlardı. 2013’de programın bitmesinin ardından ikili Kitab-ı Mente isminde bir kitap yayımlamış ve bir süre radyoya ara vermişlerdi.

Son dönemlerde ise tek tük de olsa tekrardan Kaybedenler Kulübü programını yürütmekte olan Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk, Twitter’dan duyurdukları düzensiz tarihlerde yine ara ara mikrofon başına geçiyorlar.

KK 1990 projesi nedir, yapıyorlar?

Kaybedenler Kulübü’nün sıkı takipçilerine şimdi büyük bir müjdemiz var! 90’lı yıllarda ikilinin ortaya koyduğu radyo kayıtları, programın severlerinin arşivlerinden çıkmış ve internette paylaşılmaya başlanmış. 90’lı yıllardan 2013’teki programlara, hatta 2019’da ara ara yaptıkları programlara kadar tüm kayıtları yavaş yavaş yayınlamaya koyulmuşlar.

1990kk.com adresinden ulaşabileceğiniz bu kayıtlarda Kaybedenler Kulübü’nün yanı sıra Standart FM’in diğer bazı programları ve eski bazı Kent FM kayıtları da yer alıyor.

Ancak 1990KK kısa bir zaman önce molaya ayrıldı, yakın bir zamanda içeriğini genişleterek tekrar döneceğini dile getiriyor.

Şimdilik sitenin arşivindeki kayıtları 1990 KK’nın YouTube sayfasından dinleyebilirsiniz: YouTube Kanalı

1990 KK v3 sürümü ne zaman çıkacak?

Ekim ayında çeşitli sürprizler ile geleceği söylenen 1990 KK, Kaybedenler Kulübü takipçilerinin büyük merakını topladı. Bu sürprizlerin içinde daha önce hiç paylaşılmamış eski kayıtların da olabileceği tahmin ediliyor.

Standart FM’in diğer meşhur programları

Ayrıca v3 sürümü ile beraber Standart FM’in çok ses getiren diğer programları; Murat Menteş’in Nunchaku’su, Şenol Erdoğan’ın Ruj Lekesi programı, Kaan Çaydamlı ile Can Gox’un Gece Ayini kayıtları, ünlü radyocu Ayça Şen’in Meraklısına Ayça Şen Başkan’ı, Hakan Tamar’ın programları ve daha birçok eski kaydın paylaşılacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir