Efrahim: iOS 13 Güncellemesini Desteklemeyen Modeller İçin Gece Modu Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
Nasıl Yapılır ?,  Sosyal Medya

iOS 13 Güncellemesini Desteklemeyen Modeller İçin Gece Modu Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iOS son güncellemesi olan iOS 13 sürümünü kullanıcılarına sunmuştu. Bu son sürüm ile beraber iPhone’lara pek çok yenilik geldi. Bunlardan tartışmasız en çok beklenen ve en çok sevilen özellik de Gece Modu özelliği olmuştu.

Gece Modu özelliği ile beraber kullanıcılar göz ağrılarını olabildiğince minimize edecek ve aynı zamanda önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Ancak iOS 13 sürümünü desteklemeyen modeller de var ve bu modeller doğal olarak bu Gece Modu versiyonundan yararlanamıyorlar. Bunun için size bir çözüm önerimiz var! Eğer iOS 13’ten daha düşük bir iOS sürümü kullanıyor iseniz sizlere iPhone’un kendi geliştirdiği Karanlık Mod’unu tavsiye edeceğiz.

Aslında bakılırsa Karanlık Mod için tam olarak bir Gece Modu diyemeyiz. Karanlık Mod için daha çok alternatif bir orijinal iPhone teması diyebiliriz.

Karanlık Mod ile beraber siz de göz ağrılarınızın önüne geçebilir ve büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu özellik sayesinde kullandığınız tüm uygulamalarda (İnstagram, Twitter, Facebook, Whatsapp, YouTube vs.) bu karanlık temayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani örneğin yakında beklenen İnstagram’ın Gece Modu özelliği gelmeden önce bu özellikten alternatif bir yol ile faydalanmanız mümkün!

Karanlık Mod nasıl aktif edilir?

Sırasıyla Ayarlar>>Genel>>Erişebilirlik>>Ekran Kolaylıkları>>Renkeleri Tersine Çevir>>Akıllı Tersine Çevir yollarını takip ederek karanlık mod özelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu özellikten memnun kalmaz iseniz yine aynı yoldan eski temaya geçiş sağlayabilirsiniz.

Fakat eğer iOS 13 sürümünü destekleyen bir telefonunuz varsa doğrudan iPhone’nin önerdiği Gece Modu özelliğini de tercih edebilirsiniz.

iOS 13’ü destekleyen iPhone sürümleri

  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus
  • iPhone 6S, iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPod Touch (7. nesil)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir