Natalia Mogollon
Başlıklar,  Video Galeri

Canlı Yayında Göğsü Açılan Alinity, Twitch’te Yasaklandı!

Dün akşam saatlerinde Twitch platformunda canlı yayın açan Alinity adlı kadın, yayında dans ederken yanlışlıkla göğsünü açtı. Pek çok kullanıcı tarafından tepki çeken içerik üreticisi, gelen yorumlar üzerine hesabını askıya aldı. Twitch’in genç kadını banladığı öğrenildi.

Yabancı Twitch yayıncıları arasında epeyce dikkat çeken içerik üreticisi Alinity, bildiğiniz üzere bir süredir evinde beslediği evcil hayvanlara kötü muamele göstermek ile suçlanıyordu. Bu konuda sosyal medya üzerinde büyük tepkiler ve eleştiriler toplayan yayıncı, Twitch’in epeyce dikkat ettiği bir kullanıcıydı. Ancak evcil hayvanlara gösterdiği tavırlar konusu henüz kapanmadan bu defa Alinity’le ilgili bambaşka bir haber ile karşılaştık.

Dün akşam saatlerinde Alinity Twitch canlı yayını sırasında uygunsuz bir kare ile yayında göründü. Twitch’in çıplaklık konusunda aldığı şart ve koşulları ihlal eden yayıncının Twitch hesabı askıya alındı. Canlı yayında Just Dance oyunu oynayan yayıncı, dans ederken tişörtünü düzeltmek istedi ve bu noktada olan oldu. Bir saniyeliğine de olsa Alinity’nin göğsü kameralara yansıdı ve bu anlar birtakım izleyiciler tarafından kaydedildi. Alinity’nin sayfasına girdiğimizde, “Üzgünüz. Bir zaman makinesine sahip değilseniz bu içerik artık ulaşılamaz demektir,” yazısı ile karşılaşıyoruz.

Bu olay üzerine Alinity Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve Twitch’ten önce kendi cezasını kendisi vermek istediğini ifade etti. Bu doğrultuda genç yayıncı kendi hesabını 3 günlüğüne dondurarak yayın yapmama kararı aldı. Şu anda Twitch’te sayfasına erişemediğimiz kullanıcının hesabının ne zaman açılacağı bilinmiyor. Twitch’in genç içerik üreticisini ne kadar süreliğine banladığı ile ilgili resmi elden yapılmış bir açıklama bulunmuyor ne yazık ki… Alinity Twitch kaza videosu izlemek isteyenler için aşağıda sansürlü bir şekilde yer alıyor.

https://youtu.be/OAEX1YUQqxU?t=35

Twitch Yayıncısı Alinity Kimdir?

Gerçek ismi Natalia Mogollon olan Twitch kullanıcısı Alinity, 1988 yılında Kolombiya’da doğmuş ve şu anda hayatını Kanada’da sürdürmektedir. Yayıncı, Twitch platformunda oynadığı oyunlar ve yaptığı sohbet yayınları sayesinde fenomen olmuştur. Instagram’da 300 binin üzerinde abonesi bulunan kullanıcı, Twitch’te bir milyonun üzerinde kullanıcıya hitap etmektedir. Twitch’te çoğunlukla World of Warcraft oynama yayınları gerçekleştiren yayıncı, yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi Just Dance gibi eğlenceli rol yapma oyunlarına da fırsat vermekte ve zaman zaman sadece sohbet yayınları açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir