batman
Başlıklar

Christian Bale, Batman Rolünü Neden Bıraktı?

Batman Başlıyor’, ‘Kara Şövalye’ ve ‘Kara Şövalye Yükseliyor’ üçlemesiyle hayran olduğumuz Christian Bale, Batman rolünü neden bıraktı? Usta oyuncu Bale, Amerikan Sapığı, Prestij, Dövüşçü gibi oldukça başarılı ve ödüllü filmlerde de muhteşem karakterlere hayat vermişti. Ancak hiçbirisi ne yazık ki Christopher Nolan’ın çektiği Batman üçlemesinde canlandırdığı roller kadar çok ses getirmedi. Peki Nolan’ın yarattığı ve Bale’ın oynadığı Batman serisi bu kadar popüler olmuşken, Bale artık neden Batman karakterini oynamayı reddetti?

Christian Bale, Batman Rolünü Neden Bıraktığını Açıkladı!

Şu sıralar Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari) karakteri ile Matt Damon ile beyaz perdelerde tozunu attıran başarılı aktör Christian Bale, uzun bir süredir konuşulan bir konuya nihayet açıklık getirdi. Batman’in çizgi roman sayfalarından beyaz perdeye çıkan, oradan da solo bir film haline gelen Joker’in tüm dünyayı kasıp kavurduğu son zamanlarda, Bale efsane karakteri Batman’i neden bıraktığını şu cümleler ile açıkladı:

Batman Başlıyor filmini yaptıktan sonra bize geldiler ve başka bir film daha yapmak istediler. Bu müthişti! Kara Şövalye’yi yaptık ve sonra yeniden geldiler, üçüncüyü yapmak istediler. Christopher Nolan bu noktada, ‘Eğer üç film yapacak kadar imkanımız varsa orada dururuz,’ dedi. Bize yeniden gelmeleri yine çok mümkündü. Ancak biz 4. filmi reddettik. Nolan’ın hayalinde olan şeyi, yani Batman üçlemesini gerçekleştirdik. Ancak daha fazla ileri gitmemeye karar verdik.

Just Jured’a yaptığı açıklamalarla gündeme gelen başarılı star Christian Bale, bu sayede kendisine gelecek yeni Batman filmlerinin önünü kapattı.

Yeni Batman: Robert Pattison

Bilindiği üzere Christian Bale’den sonra Batman ve Superman: Adaletin Şafağı (2016) ve Justice League: Adalet Birliği (2017) filmlerinde Batman karakterine Ben Affleck hayat verdi. Ancak Bale’ın üzerine Affleck’i izleyen seyirciler, yeni Batman’i kabullenemedi.

Bunun üzerine Batman (Bruce Wayne) karakterini canlandıracak oyuncu yeniden değişti ve rol efsane vampir filmi serisi Alacakaranlık’tan da tanıyacağımız Robert Pattison’a verildi.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir