Netflix Is a Joke Fest
Mizah,  Başlıklar

Netflix İlk Komedi Festivaline Başlıyor: Netflix Is a Joke Fest

Dünyaca ünlü dijital video ağı Netflix, ilk mizah festivali olan Netflix Is a Joke Fest için kolları sıvamış olarak çalışmalarına başladı. Los Angeles’ta sahnelenecek bu kahkaha garantili organizasyonda daha önce Netflix’in orijinal stand-up gösterileri için sahneye çıkmış komedyenler bir araya gelecek. Etkinlikte 100’ün üzerinde canlı sahne gösterisi gerçekleşecek.

Yayınladığı lisanslı içeriklerin yanına orijinal dizi, film ve belgesel içeriklerini de hazırlayarak arşivini hızla genişleten Netflix, dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor. Dünyanın pek çok ülkesinde orijinal yapımlara destek veren platform; oluşturduğu geniş kitlesini yalnızca sanal dünyada kısıtlı bırakmak yerine fiziki etkinlikler için de birtakım projeler üzerine çalışıyor.

Önümüzdeki haftalarda Los Angeles’ta ilk komedi festivalini düzenleyecek olan Netflix, 27 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri ​​arasında birbirinden farklı pek çok mekanda stand-up geceleri organize edecek. Pete Davidson, Jamie Foxx, Arsenio Hall, Norm Macdonald, David Letterman, Amy Schumer, Michelle Wolf ve Ali Wong gibi kendilerine has mizaha ve üsluplara sahip komedyenleri ağırlayacak olan Netflix Is a Joke Fest; stand-up gösterilerinin yanı sıra ayriyeten soru – cevap etkinlikleri, podcast yayınları ve konuşmalar ile dolu büyüleyici bir şov gösterisi olacak.

Jerry Seinfeld, Netflix Is a Joke Fest Etkinliğinde Sahne Alacak

ABD mizah kültürünün en değerli isimleri olarak bilinen pek çok komedyenin sahne alacağı gösterilerde sürpriz bir isim de yer alacak. Daha önce Netflix ile çeşitli projeler de yürütmüş olan bir dönemin gözde yıldızı Jerry Seinfeld bu organizasyona özel sahneye çıkacak.

Efrahim: Netflix İlk Komedi Festivaline Başlıyor: Netflix Is a Joke Fest

Bilindiği üzere 90’lı yıllarda büyük bir popülariteye sahip olan Jerry Seinfeld, on yıldan fazla bir zaman sonra ilk defa Netflix yapımcılığında yeniden sahne almıştı. Yaşayan en önemli stand-up sanatçılarından biri olan Seinfeld, The Hall adı verilen özel bir etkinlik kapsamında; Dave Chapelle, Chris Rock, Billy Crystal, Whoopi Goldberg, Sarah Silverman, Wanda Sykes gibi isimler ile peşi sıra sahnede olacak.

Büyük komedyenlerin sahne alacağı The Hall etkinliği George Carlin, Richard Pryor, Joan Rivers ve Robin Williams gibi hayatını kaybetmiş efsane komedyenleri anmak adına gerçekleşecek.

1. Netflix Mizah Festivali, LGBTQ+ Temalı Bir Bölüm İçerecek

Ayrıca organizasyon kapsamında gerçekleşecek konseptlerden bir diğerinin ise LGBTQ+ temalı olduğu paylaşıldı. STAND OUT: An LGBTQ+ Celebration adı verilen gösterilerde Alan Carr, Hannah Gadsby, Margaret Cho, Rosie O’Donnell gibi LGBTQ+ konularında özgürce mizah yapan önemli isimler yer alacak.

Efrahim: Netflix İlk Komedi Festivaline Başlıyor: Netflix Is a Joke Fest

Hollywood Bowl, Wilshire Ebell Tiyatrosu, Regent ve The Orpheum Tiyatrosu’nda düzenlenecek komedi etkinlikleri; kapılarını 27 Nisan tarihinde açacak ve 3 Mayıs’a kadar her günü dolu bir şekilde geçirecek.

6 Mart 2020 tarihinde biletleri satılmaya başlanacak olan Netflix Is a Joke Fest; kaçıranlar için Mayıs ayında eksiksiz olarak Netflix’te yayına sunulacak.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir