Efrahim: Colin Trevorrow Sözünü Tuttu: Jurassic World’ün Kısa Filmi YouTube’de!
Sanat

Colin Trevorrow Sözünü Tuttu: Jurassic World’ün Kısa Filmi YouTube’de!

Jurassic World serisini sevenlere çok büyük bir müjdemiz var! Serinin yönetmeni sözünü tuttu ve Jurassic World’ün 8 dakikalık filmini YouTube’de yayınladı!

Öncelikle seriden haberi olmayan kullanıcılar için kısa bir özet geçelim. Jurassic Park ismiyle popüler olan bu seri ilk olarak 1993 yılında sinemada karşımıza çıkmıştı. 2015 yılı itibariyle de serinin devamı Jurassic World olarak devam etti. Jurassic World itibariyle serinin yönetmenliğini ele alan Colin Trevorrow, Jurassic World: Yıkılmış Krallık’tan sonra serinin kısa bir film ile devam edeceği açıklamasında bulunmuştu. Ve bu sözünü tuttu da!

Jurassic World: Battle Big Rock ismiyle yayınlanan 8 dakikalık bu film, Jurassic World’ün üçüncü filminden önce seyircinin nabzını yokladı ve kendisini küçük bir hatırlattı. Ancak etkisi, serinin takipçilerinden gelen yorumlara bakarsak oldukça büyük oldu, hatta adeta ilaç gibi geldi diyebiliriz.

Ayrıca bu kısa filmin YouTube platformunda gösterime girmesi de gelen eleştirilerin yanı sıra bayağı bir ilgi çekti. Hem ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olması hem de dijital medyanın konvansiyonel medyayı yavaş yavaş köreltmesi itibariyle kullanıcıların ilgisini çekti.

Jurassic World Youtube kanalından gösterilen filmin senaristliğini Colin Trevorrow ve Emily Carmichael birlikte üstlendi. Yönetmen koltuğunda yine Trevorrow oturdu. Filmin başrolünde ise André Holland, Natalie Martinez, Melody Hurd ve Pierson Salvador gibi starlar yer alıyor.

Jurassic World: Battle at Big Rock kısa filmiyle serinin hız kesmeden devam edeceğinin gözünü kırpan Trevorrow, henüz bir açıklama yapmasa da Jurassic World’ün üçüncü filmini çekeceğini de tahmin ediyoruz. Hatta ortaya atılan çeşitli iddialara göre üçüncü film 2021 yılında vizyona görecek ve yine aynı kadro tarafından ortaya koyulacak.

Henüz devam filmi hakkında pek bir bilgiye sahip olmasak da bu kısa film ile oldukça rahat bir nefes aldık diyebiliriz. Filmi hala seyretmediyseniz, hadi birlikte izleyelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir