Efrahim: Kahkahalardan Yerlere Düşeceğiniz Birbirinden Komik 6 İnternet Dizisi
Mizah

Kahkahalardan Yerlere Düşeceğiniz Birbirinden Komik 6 İnternet Dizisi

Sizler için pek keyifli, pek eğlenceli bir liste hazırladık! Bu yazımızda sizlere birbirinden komik 6 tane internet dizisinden bahsedeceğiz. Bu 6 dizinin de tek bir ortak noktası var: ücretsiz ve bir adım uzadığınızda, YouTube’de olması!

  • Atalet Avcıları

Öncelikle çok kısa, 2 bölüm süren Atalet Avcıları ile listeye başlayacağız. Nescafe sponsorluğunda hazırlanan ve Bates Motel ekibi tarafından yapılan dizi, Ghostbusters parodisiyle ekranlara geliyor. İki bölüm süren ve sahte belgesel havasında yürütülen bu dizinin başrollerinde Volkan Öge, Tansu Tunçel ve Ömür Cedimağar yer alıyor.

  • Dedektif

Kalt kanalı tarafından hazırlanan bu dizi pilot bölümü ile birlikte 11 bölümden oluşmaktadır. Kanalın diğer videolarında da görebildiğimiz absürt mizahının doruk noktası olan Dedektif, bir cinayeti çözmeye çalışan 4 komik dedektifin hikayesini anlatıyor.

  • Görünen Adam

Onur Ünlü tarafından yazılıp çekilen bu enteresan dizi, Kurtuluş isimli bir adamın, herkesin görünmez olduğu bir dünyada görünür olmasıyla başlayan hikaye 10 bölüm olarak hazırlanmış ve Deniz Bank sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir. Dizinin başrolünde Çukur dizisindeki performanslarından da hatırlayacağımız Erkan Kolçak Köstendil yer almaktadır. Dizinin orijinal sayfasından bölümleri kaldırılmış olsa da YouTube’de tek parça halinde dizinin tüm bölümleri paylaşılmış bulunuyor.

  • Feyyaz

Türkiye’nin belki de ilk internet dizisi olan Feyyaz, Feyyaz Yiğit’in absürt hayatını anlatmakta olan bir komedi dizisidir. Dizi bir dönemin efsane platformu Mynet’te yayınlanmış ve sonrasında YouTube’ye de yüklenmiştir.

  • Patlak Sokaklar

Patlak Sokaklar: Gerzomat filmi ile de seriyi hatırlayacağınız dizi yine Bates Motel Pro ekibi tarafından hazırlanmıştır. Gülmekten yerlere yatacağınız bu polisiye dizisi, Hollywood polisiyelerini ve Türkçe dublaj seslendirmelerini tiye almaktadır.

  • Otisabi

Penguen, Uykusuz gibi dergilerde bulunduğu dönemlerde efsaneler yaratan, şimdilerde Bavul dergisinde görebileceğimiz Otisabi köşesi bir dönem 13 bölüm halinde dizi formatına uyarlanmıştı. Çapkın karakterimizin maceraları olabildiğince cesur bir şekilde ekranlara taşındı. Dizide Otisabi karakterini ise Tim Seyfi canlandırdı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir