Efrahim: DC Comics’ten Feminist Bir Süper Kahraman Filmi Geliyor: Yırtıcı Kuşlar
Sanat

DC Comics’ten Feminist Bir Süper Kahraman Filmi Geliyor: Yırtıcı Kuşlar

DC Comics’in birbirinden kötü süper kahramanları bir arada topladığı Suicide Squad: Gerçek Kötüler filmi ile hatırladığımız Margot Robbie’nin canlandırdığı Harley Quinn, solo bir film ile çok yakın bir zamanda karşımızda olacak!

Harley Quinn’in ilk solo filmi: Yırtıcı Kuşlar

DC Comics ilk olarak geçtiğimiz hafta vizyona giren Joker filmi ile beraber sinemada yeni şeyler denemek istediğini ortaya koydu. Kötülüğün sembolü hali gelmiş Joker karakterine solo bir film çekmeye karar veren DC Comics’in bu tür solo filmler üretmeye devam edeceği tahmin ediliyordu. Bunlardan en yakın zamanda gelecek olanı ise belli oldu, Harley Quinn’in solo hikayesinin anlatıldığı Yırtıcı Kuşlar…

Suicide Squad filminde Joker karakterine hayat veren Jared Leto, büyük olasılıkla gelen eleştirilerden ötürü artık Joker’i canlandırmak istemediğini açıklayıp DC’den ayrılmıştı. Bunun üzerine film imajlarında da değişikliğe gitmeye karar veren DC, çizgi roman aleminin en popüler kadın karakterlerinden biri olan Harley Quinn odaklı bir hikayeye yöneldi.

Hikayede Joker’den ayrıldıktan sonra özgürleşmeye başladığını düşünen Harley Quinn’in bu süreçleri konu edilecek. Fragmandan da anladığımız kadarıyla Quinn, bir grup süper güce sahip kadın ile bir araya gelecek ve bir ekip kuracaklar ve ayrıca Black Mask isimli bir suçlu ile çatışmaları işlenecek.

Daha önce Star Wars, Trainspotting, Big Fish gibi filmlerden tanıdığımız ve bu hikayede Black Mask’e hayat verecek olan Ewan McGregor, film ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bu filmle ilgili beni en çok ilgilendiren şey, feminist bir film olması. Çok ince yazılmış, kadın düşmanlığına dair gerçek bir bakışı içeren bir senaryoya sahip. Ve bence biz (erkeklerin) buna ihtiyacımız var, karşı cinsle nasıl davrandığımızın daha fazla farkında olmamız gerekiyor. Değişim için bize öğretilmeli. Filmlerdeki kadın düşmanı karakterler genellikle aşırıdır; tecavüz ederler, kadınları döverler… Ve böyle insanları temsil etmek meşrudur, çünkü var olurlar ve tabii ki en kötüsü onlardır. Ancak bu filmin diyaloglarında, gündelik hayattaki, farkına bile varmadığımız kadın düşmanlığına dair mesajlar var. Bütün bunlar senaryoda çok ince bir şekilde yer alıyor. Bunu mükemmel buldum.”

Harley Quinn’in solo filmi olan Yırtıcı Kuşlar, Şubat ayında gösterime girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir