Efrahim: The Godfather Serisinin Usta Yönetmeni Coppola 18 Yıldır Beklettiği Filmi Çekmeye Hazırlanıyor!
Başlıklar

The Godfather Serisinin Usta Yönetmeni Coppola 18 Yıldır Beklettiği Filmi Çekmeye Hazırlanıyor!

Sinema dünyasının parmakla sayılacak yönetmenlerinden biri olan Francis Ford Coppola, geçmişten günümüze birçok kült yapıma imzasını atmış bir isim. Birçok insan Coppola’yı The Gotfather serisi ile bilse ya da tanısa da Apocalypse Now, Rumble Fish, The Conversation gibi çok önemli işlere de imzasını atmış ve büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. Şimdi Coppola sevenlere büyük bir müjdemiz var! Usta yönetmen 18 yıldır beklettiği sinema filmini çekmeye hazırlanıyor.

18 yıldır bekleyen bir film: Megalopolis

Usta yönetmen Coppola’nın tam 18 senedir bekletmekte olduğu hikayesi Megalopolis, New York’ta yaşayan işinde usta bir mimarın tüm kenti baştan aşağıya tekrardan tasarlayarak ütopik bir kent haline getirme hayallerini anlatıyor.

Coppola’nın 2001 yılında çekmeyi planladığı Megalopolis, yaşanan 11 Eylül saldırıları sonrasında ertelenmiş ve nihayet günümüzde tekrar gündeme gelmiştir.

Henüz stüdyo ve finans arayışları süren filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı, kadroda kimlerin olacağı ve ne zaman vizyona servis edileceği gibi bilgiler henüz ortada yok. Bekleyip göreceğiz…

The Godfather Part: 3 yeniden mi kurgulanıyor?

Francis Ford Coppola uzun yıllardır izleyicileri ile eskisi gibi bir bağ kuracak yapımlara imza atmıyordu. Sıklıkla daha kişisel filmlere yönelmiş olmakla birlikte eski filmlerini de yeniden kurgu masasına döküp festivallere ve vizyonlara sunduğunu biliyoruz.

Şimdiye kadar Apocalypse Now ve The Cotton Club filmini tekrar kurgulayıp izleyicilere sunmuş olan Fransic Ford Coppola, yakında bir zamanda The Godfather Part: 3’ü de tekrar kurgulanmış bir şekilde sevenlerine takdim edecek.

The Godfather serisinin 3’üncü filmi birçok sinema eleştirmenini ikiye ayıran bir film olmuştur. Kimileri bu filmi oldukça başarılı ve seriyi tamamlayan bir yapım olarak görse de kimilerine göre bu film aceleye getirilmiş ve para kazandırmak amacıyla oluşturulmuş bir film olmuştur. Ancak filme yapılacak olan son kurgu ile beraber bu olumsuz yargıların da ortadan kalkacağını, Coppola’nın izleyicileri için bir orta yol bulmayı sağlayacağını tahmin ediyoruz.

The Godfather Part: 3’ün yeniden kurgulanmış versiyonunun 2020 yılında izleyicilere sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir