Freud Dizisi
Başlıklar

Netflix Avusturya’nın İlk Orijinal Dizisi: ‘Freud’ Fragmanı

Dünya çapında büyük bir popülarite yakalamayı başaran Netflix, Avusturya’daki ilk orijinal yapımı Freud adlı dizisinin fragmanını yayınladı. Avusturyalı ünlü nörolog Sigmund Freud’un hayatını konu alacak dizinin ilk tanıtım videosu, Freud okuyucuları tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.

Son yıllarda ABD bazlı projelerin yanı sıra farklı ülkelerden de orijinal yapımlar üretmeye başlayan dijital streaming platformu Netflix; diğer kültürleri de kendi bünyesi altında buluşturmayı amaçlıyor. Ülkemizden de Hakan: Muhafız, Atiye, Rising of Empires: Ottoman gibi eserler çıkarmış olan platform, yeni yerli projeleri için hazırlıklarına devam ederken bu defa haber Avusturya’dan geldi. Netflix’in ilk Avusturya orijinal dizisi Freud duyuruldu!

Efrahim: Netflix Avusturya’nın İlk Orijinal Dizisi: ‘Freud’ Fragmanı

İnsan kişiliğinin beş ayrı dönemden geçtikten sonra geliştiğini iddia eden psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud’un gençlik yıllarını esas alarak öyküleştiren Netflix dizisi, ilk fragmanı ile takipçilerine paylaşıldı.

Netflix’in yeni Freud dizisinin fragmanını izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=VQfcZ9Ak2nU

Dizinin yaratıcı yapımcıları arasında yer alan ünlü yönetmen Marvin Kren, yakında yayına sunulacak olan Freud dizisi ile ilgili, iki kadın arasında kalmış, akıl ve içgüdü konularında bölünmüş bir tanıma arayışında olan bilinmeyen bir Freud’u izleyeceğimizi dile getirdi. Elbette ki bu arada kalmışlık, yine Freud’un ortaya sürdüğü ego, süper ego ve id kavramları ile beslenecek diye tahmin ediyoruz.

Sigmund Freud’un Gençlik Yıllarını Anlatacak Dizi: Freud

Yaşadığı dönemde yayımladığı kitaplar ve ortaya attığı fikirler adeta devrim niteliğinde görülen ve büyük tartışma konuları olan Sigmund Freud, zaman içerisinde hak ettiği unvanlara ulaşarak ‘Psikanalizin Babası’ şeklinde lanse edilmeye başlandı.

Efrahim: Netflix Avusturya’nın İlk Orijinal Dizisi: ‘Freud’ Fragmanı

Ancak psikanalizin babası olarak tabir edilen Freud’un hayatına oldukça farklı bir perspektiften bakacağımız yeni dizi, Freud’un bugün bilindiğimiz hale gelmeden, yani psikanalizin babası tabirlerinden önceki deneyimlerini ve hayata bakışını işleyecek.

Genç Sigmund Freud’un on dokuzuncu yüzyıl Viyana’sında üst üste gelen kaybolma vakalarını ve korkunç cinayetleri çözmeye çalışmasını konu alacak. Freud’un gizemlerle dolu bu atmosfer içerisinde bir medyum ile beraber şüpheli bir komploya karışması ise olayları daha da ilginç bir hale sürükleyecek.

Efrahim: Netflix Avusturya’nın İlk Orijinal Dizisi: ‘Freud’ Fragmanı

Merakla beklenen dizi 23 Mart 2020 tarihinde tüm dünyadaki Netflix platformlarına aynı anda yüklenecek. Ancak ondan önce dizi 70. Berlin Film Festivali (Berlinale) kapsamında sergilenecek.

Dizinin yönetmen koltuğunda, çoğunlukla korku temalı filmleri ile tanıdığımız başarılı yönetmen Marvin Kren oturacak. Senarist olarak ise Kren’in daha önce çalışmaya alışık olduğu yazar Benjamin Hessler yer alacak. Projede Sigmund Freud’a Robert Finster hayat verirken genç oyuncuya Ella Rumpf ve Georg Friedrich gibi yetenekli isimler eşlik edecek.

Freud’un da ilk gösteriminin gerçekleştirileceği 70. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmlere göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz!

https://fakirhane.com/70-berlin-film-festivali-icin-yarisacak-filmler-aciklandi/2020/2342/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir