Efrahim: Sosyal Medyada Viral Haline Gelen 51. Bölge Baskınında Neler Yaşandı?
Başlıklar

Sosyal Medyada Viral Haline Gelen 51. Bölge Baskınında Neler Yaşandı?

Geçtiğimiz aylarda Facebook’ta 51. Bölge’ye baskın yapılacağına dair bir etkinlik daveti paylaşılmış ve çok kısa bir sürede büyük bir viral yaratmayı başarmıştı. Etkinliğin amacı, ABD ordusunun sakladığı iddia edilen uzaylıları görmekti. Birkaç hafta içerisinde 2 milyon katılımcının desteği ile karşılaşan Facebook, oluşması muhtemel büyük kaosun önüne geçmek ve insanların sebepsiz yere yaralanmamasını sağlamak adına bu etkinliği silmişti.

Ancak iki gün evvel günü geldi ve insanlar Nevada’ya, 51. Bölge’ye baskın yapmak üzere yolculuğa çıktı. Peki ne oldu bu baskının sonunda?

Efrahim: Sosyal Medyada Viral Haline Gelen 51. Bölge Baskınında Neler Yaşandı?

51. Bölge: Amerika ile uzaylıların temas kurduğu nokta!

Öncelikle bilmeyenler için 51. Bölge hakkında küçük bilgiler vermekte yarar var. Amerika Birleşik Devletleri’nin hem kendi halkından hem de dünya halkından adeta bir sır gibi sakladığı 51. Bölge, Amerikalıların uzaylılar ile iletişim kurdukları bir alan olarak rivayet ediliyor.

Çok kısaca bahsetmek gerekirse, 1947’de ortaya atılan bu teorinin temelleri, yine aynı yılda Roswell Olayı olarak literatüre geçen olaydan kaynaklanıyor. Kurtarma pilotu olarak görev yapan Kenneth Arnold, ABD’nin batı yakasında yer alan Roswell kasabasına bağlı Cascade Dağları’nda düşmüş bir uçağı ararken, tam 9 tane ufoya benzer cisimle karşılaştığını bildiriyor. Kısa bir süre sonra bu enkaz ABD ordusu tarafından kaldırılıyor ve kimi açıklamalara göre 51. Bölge’ye taşınıyor.

Buraya kadar belki size normal gelebilir. Ancak sonrası biraz kafa karıştırıcı… Bu olay hakkında herhangi bir açıklama dahi yapılmıyor ve o günden bu yana bir sır gibi saklanıyor. Roswell olayının sonucunda da insanlar ABD ordusunun uzaylılar ile 51. Bölge’den temas kurduğuna inanıyor.

Efrahim: Sosyal Medyada Viral Haline Gelen 51. Bölge Baskınında Neler Yaşandı?

51. Bölge baskınının sonunda ne oldu?

51. Bölge baskının sonunda aslında bakarsanız tahmin edileceği üzere hiçbir şey olmadı. Zaten 2 milyon katılımcının çok küçük bir kısmı etkinliğe katılım gösterdi. O kişiler de tabiri caizse bir aksiyon yaşamak üzere oraya gelmişlerdi.

Yalnızca 2 Amerikan vatandaşı tel örgülere yaklaşmak için adım attı, onlar da ABD ordusu tarafından gözaltına alındı ve olay kısa sürede etkisini yitirdi. Diğer katılımcılar ise yanlarında getirdikleri çadırlarda kamp yapmaya ya da yakınlarda bulunan kasabalardaki otellere doğru yöneldiler.

İyi ki de bir aksiyon yaşanmadı, kalabalık kendini dizginlemeyi başardı diyebiliyoruz. Çünkü 51. Bölge’de bulunan özel güvenliklerin, çok üst rütbeli askerlere dahi ateş etmeye yetkileri bulunduğu biliniyor.

Etkinlik her ne kadar amacına ulaşamasa da 51. Bölge üssünün önünde eğlenceli kareler ortaya çıktı. İşte o komik fotoğraflar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir