Efrahim: Kurt Cobain’in Meşhur Depresyon Hırkası Açık Arttırmada 334 Bin Dolara Satıldı!
Başlıklar

Kurt Cobain’in Meşhur Depresyon Hırkası Açık Arttırmada 334 Bin Dolara Satıldı!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Kurt Cobain’in meşhur depresyon hırkasının açık arttırma ile satışa sunulacağını duyurmuştuk. En son Cobain’in üzerinde MTV Unplugged video kayıtları esnasında gördüğümüz, üzerinde çeşitli lekeler ve sigara yanıkları bulunan ve kullanıldığından bu yana hiçbir şekilde yıkanmayan bu hırka, açık arttırmada 334 bin dolara alıcı buldu.

Nirvana’nın kurucu üyelerinden ve grunge müzik deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan meşhur sanatçı Kurt Cobain’in belki de kendisi kadar meşhur hırkasını hatırlarsınız. Artık bir ikon haline gelmiş olan bu meşhur hırkanın bir süre önce açık arttırma yolu ile satışa çıkacağı duyurulmuştu. Depresyon Hırkası olarak da anılan bu meşhur zeytin yeşili hırka, Julien’s Auctions isimli bir müzayede şirketi tarafından ‘İkonlar ve İdoller: Rock ‘N’ Roll’ isimli bir açık arttırmaya çıktı.

Müzayede evinin başkanı ve CEO’su Darren Julien, bu hırka hakkında şu sözleri dile getirdi: “Bu hırka, onun giymiş olduğu tüm kıyafetlerin kutsal kasesi. Kurt, Grunge’ın kitabını yarattı, o öyle şov kıyafetleri giymezdi.

Beklenen açık arttırma artık nihayete erdi ve bu meşhur hırka tahminlerin oldukça yükseğinde bir fiyattan alıcı buldu. 200 ila 300 bin dolar arası bir fiyata satılması beklenen hırka tam 334 bin dolar karşılığında satıldı.

Bu hırkayı bu denli meşhur yapan şeylerden bir tanesi de elbette başarılı sanatçının henüz 27 yaşında iken evinin garajında pompalı tüfek ile intihar etmiş bir halde bulunması ve ölümünden yaklaşık 5 ay önce MTV Unplugged konserleri sırasında bu hırkayı giymiş olmasıydı. Depresyon Hırkası adı verilen bu hırka, Cobain’in son aylarında sürekli kullandığı bir kıyafetti ve bu hırka ölümünün ardından hiçbir zaman yıkanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir