Efrahim: iOS’a Ait Olan App Store’da Türkiye’ye Özel Uygulamalar İçin Kategori Açıldı!
Sosyal Medya

iOS’a Ait Olan App Store’da Türkiye’ye Özel Uygulamalar İçin Kategori Açıldı!

Apple, orijinal uygulama marketi olan App Store üzerinde ülkemize özel ayrı bir kategori oluşturdu. ‘Yeni ve yerli 🇹🇷’ adı altında hizmete giren bu yeni kategoride yalnızca Türkler tarafından geliştirilen ve ortaya çıkarılan uygulama ve oyunlar yer alıyor. Aynı zamanda bu özel kategorinin bugün, yani 29 Ekim tarihi itibariyle açılmış olması da ayrıca dikkatleri üzerine çekiyor.

‘Yeni ve yerli 🇹🇷’ ismi ile App Store’da görebileceğiniz bu yeni kategori, yalnızca Türkler tarafından geliştirilmiş uygulama ve oyunları içerisinde barındırması ile yerli yazılımcıları da göz önüne çıkarıyor. Bugün itibariyle yayına alınan bu yeni kategorinin her ay düzenli olarak yenileneceği ve o ayın güncel ve popüler oyunlarının yer alacağı biliniyor.

Apple, ülkemizdeki yazılımcıları ve yerli uygulama ve oyunları öne çıkaracak bu yeni kategori üzerine şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye’deki uygulama geliştirme sahnesi her daim gelişiyor ve büyüyor. Bu harekete yön veren yetenekleri, yaratıcılığı ve girişimci ruhu kutlamaksa, bize gurur veriyor! Her ay düzenli olarak yayınlayacağımız bu yazı dizisinde en iyi yerli oyun ve uygulamaların yanı sıra dikkatimizi çeken güncellemeleri öne çıkartacak, sadece bize değil dünyaya ilham veren başarı hikayelerini seninle paylaşacağız.

Oluşturulan bu yeni kategoriye girip baktığımızda ise dört adet uygulama ile karşılaşıyoruz. Bunlardan ilki olan Meditasyon uygulaması, 2017 yılında İstanbul’da geliştirilmiş ve watchOS cihazlarına uyumlu olması ile dikkat çekiyor. Listenin ikinci sırasında yer alan Moi – Create Stories uygulaması ise bizlere sosyal platformlarda daha dikkat çekici hikayeler paylaşmamız için görsel destekte bulunuyor. Üçüncü sırada bulunan Director: Xenite isimli interaktif rol yapma oyunu, Barış Eğili ve Çağan Timur tarafından geliştirilmiş metin tabanlı bir oyun. Listenin son sırasında ise yerli dijital streaming platformu Turkcell TV+ bulunuyor.

Listeye daha ayrıntılı bir şekilde bakmak isteyenler için: Yeni ve yerli 🇹🇷

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir