Efrahim: Seyahat Etme Arzunuzu Arttıracak En Eğlenceli 4 Yol Filmi
Sanat

Seyahat Etme Arzunuzu Arttıracak En Eğlenceli 4 Yol Filmi

Yedinci sanat olarak nitelendirilen sinema, insanları etkilemek konusunda belki de en pratik sanat dallarından bir tanesidir. İzlediğimiz filmlerde bahsi geçen ögelerden etkilenip o ögeleri benimsememiz oldukça kolaydır. Kimi yol filmi vardır örneğin, içimizde kalan seyahat etme arzusunu ateşler ve bir an önce yolculuğa çıkmak isteriz. İşte bu yazı başlığı altında da sizler için en eğlenceli 4 yol filmini bir araya getirdik, hadi hep beraber inceleyelim!

  • 1. Elveda Berlin

Berlin’de yaşayan zengin bir aileye mensup Maik’in ailesinin yaz tatili için yolculuğa çıkması ile başlayan hikayesi, Rus göçmeni olan sınıf arkadaşı Tschick ile yollarının kesişmesi ve yaz tatillerinde bir araba yolculuğuna çıkmak istemeleri ile devam ediyor. Hüzün ile eğlencenin oldukça başarılı bir biçimde birleştiği 2016 yapımı Fatih Akın filmi, Elveda Berlin, sinemaseverlerin muhakkak görmesi gereken bir yol filmi.

  • 2. Kırık Çiçekler

Amerikan bağımsız sinemasının en önemli temsilcilerinden biri olan Jim Jarmusch’un usta oyuncu Bill Murray ile bir araya geldiği bu yolculuk filmi, yıllarca Don Juan gibi yaşamış çapkın bir adam olan Don’un aldığı bir mektup üzerine ilk defa öğrendiği çocuğunun peşine düşmesini, tabii bundan önce annesinin olduğunu keşfetmesini konu alıyor. Kırık Çiçekler filmi kuvvetli hikayesinin yanı sıra görsel dili, oyunculuk performansları ve müzikleri ile de izleyenlerin beğenisini kolayca kazanmayı başarıyor.

  • 3. Her Şey Çok Güzel Olacak

Listeye bir tane de yerli film koymamız gerekirse eğer, bu mutlaka Her Şey Çok Güzel Olacak olurdu. Cem Yılmaz’ın ilk kez kamera karşısına çıktığı bu film, Mazhar Alanson, Selim Naşit gibi çok usta isimleri de bir araya getiriyor. Alanson ve Yılmaz’ın iki kardeş olarak Altan ve Nuri isimleri ile yer aldığı bu film; Altan’ın Nuri’nin çalıştığı ecza deposundan ilaç çalması ve başına açtıkları dertler yüzünden İstanbul’u terk etmelerini dram ve komediyi çok başarılı bir şekilde iç içe sokarak izleyenlere aktarıyor.

  • 4. Thelma ve Louise

Yol filmi deyince belki de akla gelecek ilk filmlerden bir tanesi olan ve artık kült sıfatı ile bahsedebileceğimiz Thelma ve Louise, iki genç kadının bir hafta sonu özgürlük dolu bir araba seyahatini konu ediyor. 1991 yapımı başarılı filmin yönetmen koltuğunda ise usta isim Ridley Scott oturuyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir