Efrahim: Ana Stretcu’nun Seyahat Fotoğraflarını Daha Renkli Kılmak İçin Gerçekleştirdiği “Bunun İçin Kesildim” Projesi
Tuhaf

Ana Stretcu’nun Seyahat Fotoğraflarını Daha Renkli Kılmak İçin Gerçekleştirdiği “Bunun İçin Kesildim” Projesi

Başarılı bir grafik tasarım sanatçısı olan Ana Stretcu, yolculuk sırasında çektiği fotoğraflara sosyal medyada paylaşmak için küçük bir renk katmak üzere yepyeni bir seriye başladı. “Bunun İçin Kesildim” ismini verdiği seri ile oldukça büyük bir kitleye ulaşmayı başaran sanatçı Stretcu, çektiği seyahat fotoğraflarını ilkel bir fotoğraf manipülasyonu ile beraber gerçeklik algımızı etkileyecek bir hale getiriyor. Çizgi dünya ile gerçek dünyanın iç içe orantılı bir biçimde geçtiği bu eğlenceli çalışmalar sayesinde sizleri Stretcu’nun eğlenceli dünyası ile tanıştıracağız!

Ana Stretcu, yolculuk sırasında çektiği fotoğraf karelerinin içerisine, kağıda çizdiği birtakım karikatürleri keserek dahil ediyor ve oldukça ilkel bir yol ile bizlere fotoğraf montajı yapıyor. Ancak gerek çizdiği karikatürler gerek ise arka planda yer alan manzara o kadar lezzetli görünüyor ki Stretcu’nun tercih ettiği ilkel yöntemler hiç de gözümüze batmıyor, aksine daha bir takdir edilesi hal alıyor diyebiliriz.

Stretcu, yaptığı bu eşsiz çalışmalarını şu şekilde tarif ediyor bizlere:

Seyahat fotoğraflarımın dizüstü bilgisayarımda yer alan unutulmuş bir klasörde olmasını asla istemedim. Bu yüzden olacak ki ilginç küçük bir twist ekleyerek daha unutulmaz bir hale getirmeye karar verdim. Ben ve erkek arkadaşımdan oluşan çeşitli karikatürleri kağıt kesikleri ile yarattım ve onları gezmeye götürdüm. Ve bu fotoğraflar ortaya çıktı! Yolculuğumuz sona erdiğinde ise bu projenin doğal bir sona ereceğini düşünmüştüm, ancak kağıt bebekler seyahat böceği tarafından ısırıldı, bu yüzden devam etmeye karar verdim. Ve şimdi hala küçük maceralara gitmeye devam ediyorlar. Ama genellikle evde vakit geçiriyorlar.

Başarılı sanatçı Stretcu’nun bu hikayeye nasıl adım attığını dinledik. İşte şimdi ortaya çıkan harikulade çalışmalarına bir göz atalım!

Ana Stretcu’nun diğer çalışmalarına da göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir