Efrahim: Zombi Temalı Filmlerden Hoşlananlar İçin En Sıra Dışı 4 Sinema Filmi
Sanat

Zombi Temalı Filmlerden Hoşlananlar İçin En Sıra Dışı 4 Sinema Filmi

Bu yazı başlığı altında sizler için en beğenilen zombi filmlerini bir araya getirdik. İzleyecek sıra dışı bir film arayışında iseniz eğer, muhakkak bu listeye bir göz gezdirmelisiniz. Hadi hep beraber bakalım!

  • 1. Shaun of the Dead (2004)

Usta oyuncu Simon Pegg’in senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı, Edgar Wright’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu eğlenceli yapım, hayatı pek de yolunda gitmeyen Shaun’un sevdiklerini kurtarma çabalarını müthiş mizahi dili ile kendine özgü bir tarzda bizlere aktarıyor.

  • 2. Diary of the Dead (2007)

Ormanlık bir arazide korku filmi çekmeye çalışan bir grup öğrencinin filmin çekimleri esnasında zombiler ile karşılaşması ile başlayan bu yapım, felaket senaryoları sevenler için oldukça başarılı bir gerilim filmi olarak dikkat çekiyor.

  • 3. Land of the Dead (2005)

Politik alt metni ile dikkat çeken Land of the Dead, yaşanan büyük bir felaketin ardından zombilerin sayısının yaşayan insanların sayısına oranla daha fazla olduğu kaotik bir dünyada geçiyor. Bu yapım; Zombi, Yaşayan Ölülerin Gecesi, Zombi – Ölüm Günü, Ölülerin Kurtuluşu gibi oldukça başarılı zombi filmleri ile sinematografisini genişleten George A. Romero’nun en başarılı zombi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

  • 4. The Dead Don’t Die (2019)

Amerikan bağımsız sinemasının usta ismi Jim Jarmusch’un son filmi olan The Dead Don’t Die, Bill Murray’den Selena Gomez’e, Tilda Swinton’dan Steve Buscemi’e, Tom Waits’ten İggy Pop’a, Adam Driver’dan RZA’ya olağanüstü kadrosu ile zombi filmlerinin yanı sıra 2019’un da en dikkat çeken filmleri arasında yer alıyor. Film, zombi işgali sırasında bir grup kasaba polisinin işgali önleme çabalarını bizlere sunuyor.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir