Martin Scorsese Filmleri
Başlıklar

Martin Scorsese’den Yeni Western Filmi: Killers of the Flower Moon

Geçtiğimiz yıl The Irishman filmi ile büyük sükse yapmayı başaran usta yönetmen Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon adlı yeni projesini duyurdu. Robert De Niro ve Leonardo Di Caprio’yu bir araya getirecek yapımda Scorsese, Western temasını işleyecek.

2019 yılında hayal projesi olarak adlandırdığı The Irishman filmini Netflix yapımcılığı ile hayata geçiren Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi efsane oyuncuları buluşturmuş ve alışık olduğumuz mafya filmlerine bir yenisini daha eklemişti.

92. Oscar Ödülleri kapsamında on farklı dalda adaylık gösterilen The Irishman, ne yazık ki hiçbir kategoride ödüle ulaşamayarak büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ancak film şimdiden Scorsese’nin kült yapımları arasında gösterilerek eleştirmenlerden ve sinefillerden tam not topladı.

Efrahim: Martin Scorsese’den Yeni Western Filmi: Killers of the Flower Moon

Suç, gerilim, spor, müzikal, komedi, dram, belgesel, dini, romantik, aile ve destansı türlerde ürettiği filmlerine bir yeni kategori daha eklemeyi planlayan 77 yaşındaki Amerikalı film yapımcısı ve yönetmeni Martin Scorsese; Western türünde bir film üretmek için kolları sıvadığını açıkladı.

Killers of the Flower Moon, Kızılderili Sömürüsünü Ele Alacak!

Yeni projesi hakkında geçtiğimiz günlerde bir demeç veren Scorsese, Killers of the Flower Moon filmini şu cümleler ile ifade etti:

1920 – 1925 yılları arasında Oklahama’da geçen olayları konu alıyoruz. Filmde kesinlikle kovboylar, at arabaları ve atlar yer alacak. Film esas olarak Kızılderili bir kabile olan Osage’den bahsediyor. Osage halkının yaşadığı bölgede ortaya çıkan petrol keşfedildikten sonra yaklaşık on yıl boyunca yerli halk, dünyanın en zengin insanları arasında kabul edildi.

Ancak sonra Yukon ve Colorado’nun madencilik bölgelerinde olduğu gibi beyaz adam o bölgeye iştigal etti ve tüm yerliler ortadan kayboldu. O zamanlar yeraltı bölgelerine o kadar hakimlerdi ki; bir Amerikan yerlisi öldürmekten ise bir köpeği öldürmek, hapse girmek için daha büyük bir olasılıktı.

Efrahim: Martin Scorsese’den Yeni Western Filmi: Killers of the Flower Moon

David Grann adlı yazarın aynı isimli kitabından uyarlanarak sinemaya aktarılacak yapım, bölgede petrol olduğunun keşfedilmesinden sonra Osage halkının büyük bir sömürüye uğramasını konu alıyor. Gerçek hayattan esinlenecek yaratılacak yapımda Robert De Niro, petrol vurguncularından bir tanesine hayat verecek. Bu petrol vurguncusu, sistematik olarak onlarca Osage yerlisinin cinayetinden sorumlu olan William Hale olarak belirtildi. Di Caprio ise Hale’ı durdurmak üzere görevlendirilmiş bir FBI ajanını canlandıracak.

Forrest Gump filminin de senaristi olan Eric Roth tarafından kaleme alınan filmin çekimlerine önümüzdeki ay başlanacağı belirtildi. Sinema tutkunları tarafından heyecanla karşılanan Killers of the Flower Moon, en erken ihtimal ile 2021 yılında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bu içeriğimizi beğendiyseniz, az bilinen Martin Scorsese filmleri üzerine kaleme aldığımız listemize de göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/az-kisinin-bildigi-en-iyi-5-martin-scorsese-filmi/2020/2451/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir