Acı Kiraz
Başlıklar

Erdal Beşikçioğlu’nun Başrolünde Oynadığı Acı Kiraz Sinemalarda

Uzun bir süredir sinemaya film üretmeyen Serdar Akar nihayet sessizliğini bozdu ve Acı Kiraz adlı yeni filmiyle seyirci karşısına çıktı. Sinema tarihimiz adına oldukça önemli filmler yapmış Akar, başrolünde usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun yer aldığı duygusal yapım ile izleyicileri etkisi altına aldı.

Elbette ki başarılı yönetmen Serdar Akar’dan söz ettiğimizde kariyerinin eskisine oranla daha zayıf hale geldiğini kabul etmek gerekir. Türk Sineması’na Gemide, Takva, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar gibi kilometre taşı olarak bahsedebileceğimiz filmler kazandıran Akar; ne yazık ki son yıllarda sinemaya eskisi kadar vakit ayırmamaya başladı. Ağırlıklı olarak televizyon projeleri üreten yönetmen, auteur olarak çalıştığı filmlerden daha çok son dönemlerde gişe projelerine yöneldi.

Acı Kiraz Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Acı Kiraz filminin öyküsüne baktığımızda, Makedonya göçmeni bir ailenin hüzünlü hikayesi ile karşılaşıyoruz. Lösemi hastası olan oğlunu iyileştirmek adına her şeyi göze alan babanın duygusal öyküsünü konu alan yapım izleyenleri duygu dolu bir buçuk saat geçirmeye davet ediyor.

Efrahim: Erdal Beşikçioğlu’nun Başrolünde Oynadığı Acı Kiraz Sinemalarda

Filmin oyuncu kadrosunda ise, daha önce Serdar Akar’ın Behzat Ç. dizisinde uzun bir zaman boyunca birlikte çalıştığı Erdal Beşikçioğlu’nu başrol koltuğunda görüyoruz. Yine daha önce Çiçero, Barda, 46 Yok Olan gibi projeler vasıtası ile bir araya gelen ikili; bu projede de başarılı bir paslaşmada bulunuyorlar.

Erdal Beşikçioğlu’nun baba karakterine hayat verdiği Acı Kiraz filminde yetenekli oyuncuya Ertan Saban, Belçim Bilgin, Bülent Şakrak, Luran Ahmet ve Halil Ergün gibi isimler eşlik ediyor. Bu Cuma günü vizyona giren filmin birkaç hafta daha beyazperde ekranlarında kalacağı tahmin ediliyor.

Behzat Ç. Dizisi Neden Bitti?

7 yıllık bir aranın ardından tekrar izleyicisi ile buluşan Behzat Ç. dizisi BluTV işbirliği ile oldukça büyük bir ilgi yaratmıştı. İlk sezonu dokuz bölümden oluşan yapım sezon finali ile ekranlardan ayrılmıştı. Ancak sezon finalinden henüz birkaç hafta sonra gelen haberler, dizinin bittiğine işaret ediyordu.

Efrahim: Erdal Beşikçioğlu’nun Başrolünde Oynadığı Acı Kiraz Sinemalarda

BluTV konuya dair net olarak bir açıklama yapmış olmasa da dizinin büyük bir olasılık ile Erdal Beşikçioğlu’ndan kaynaklı sona erdiği iddia edildi. Bununla beraber dizide Hayalet karakterini canlandıran İnanç Konukçu da sosyal medya hesapları üzerinden dizinin bir daha asla çekilmeyeceğini, sebebinin ise Beşikçioğlu’na sorulması gerektiğini takipçileri ile paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir