geri-donusum
Sanat,  Foto Galeri

Geri Dönüşüm Materyallerinden Üretilen 12 Şahane Heykel

Brian Mock isimli genç heykel sanatçısı, geri dönüşüm konusunda oldukça duyarlı bir tavır göstererek bu materyalleri heykel haline getiriyor. Eskimiş bir kaşık, işe yaramayan bir vida, unutulmuş bir araba parçası ve herhangi bir hurdaya bakarken ne düşünüyorsunuz? Pek çoğumuz bu eşyaları çöplüğe ait bir ürün olarak tanımlıyoruz ancak neyse ki Mock gibi kimi insanlar bu konuda örnek olunası davranışlar gösterek atıklar ve geri dönüşüm ürünleri hakkında bilgi sahibi olmamıza önayak oluyorlar.

Çöp kenarlarında yahut evin bir köşesinde unutulmuş geri dönüşüm ürünlerinden oldukça muhteşem sanat eserleri ortaya koyan Brian Mock, modern sanatta atık ürünleri en verimli kullanan isimlerden birisi. Öncelikli olarak tüm dünyanın hassas olması gereken atık meselesinde tüm gençlere örnek olmaları gereken bir tutum sergiliyor. Bununla da kalmayıp en nihayetinde harikulade ilham verici heykel tasarımları ortaya koyuyor.

Başarılı heykel sanatçısı Brian Mock, ürettiği eserler üzerine şu ifadelerde bulunuyor:

Yaptığım heykeller tamamıyla geri dönüşümden kazanılmış eşyalardan oluşuyor. Çoğunlukla metal ürünler kullanıyorum fakat bazen renk kullanmam gerekiyor, bunun için plastik parçalar da eklemeyi düşünüyorum. Ortaya koyduğum eserler ile insanların iletişim kurmasını beğeniyorum.

Başarılı Amerikalı sanatçı Mock, erken yaşlardan beri hobisi haline gelen çizim, boyama ve ahşap oymacılık sanatlarını araştırıyor. Aynı zamanda 1990’lı yıllardan beridir de geri dönüşüm için yaratıcı tutkularını geliştirmeye devam ediyor. Böylelikle de hayal gücü ile hassas olduğu çöp konusunu bir araya getirerek ortaya hem dekoratif hem de fonksiyonel olarak kullanılabilecek heykel tasarımları çıkarıyor.

Lafı daha fazla uzatmadan Brian Mock’un geri dönüşümden ürettiği heykellere bir göz atalım!

Brian Mock’un diğer eserlerine göz atmak ve onu takip etmek için: Web SitesiInstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir