Efrahim: Harry Potter Serisi Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 9 İlginç Bilgi
Tuhaf

Harry Potter Serisi Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 9 İlginç Bilgi

  • Tom Felton, Az Kalsın Harry Potter’i Canlandıracaktı!

Draco Malfoy karakterini canlandıran Tom Felton, ilk audition çekimlerinde Harry Potter rolü için düşünülmüş ancak Daniel Radcliffe’nin Harry’i oynayacağında karar kılınınca Felton için Draco Malfoy rolü uygun görülmüş.

  • Alternatif Harry Potterlar

Harry Potter rolü için ayrıca başka çocuk oyuncularla da görüşüldü. Altıncı His ve Forrest Gump filmlerinden tanıyacağımız Haley Joel Osment de bu rol için düşünülen isimlerden biriydi.

  • Ruh Emiciler Nereden Çıktı?

Harry Potter dünyasının belki de en korkunç ögelerinden biri olan ruh emiciler, serinin yazarı J.K. Rowling’in çok depresif bir döneminde verdiği mücadelenin ardından ortaya çıktı.

  • Michael Jackson ve Harry Potter

Michael Jackson defalarca kez bir Harry Potter müzikali yapmayı düşündü ve teklif etti. Ancak Rowling her defasında ortaya çıkacak işe olan güvensizliğinden ötürü ret cevabı verdi.

  • Dumbledore Eşcinsel Miydi?

Rowling’in serinin bitiminden yıllar sonra Twitter’da yaptığı bir açıklamaya göre Dumbledore karakteri eşcinseldi. Ancak bu kitaplarda ya da filmlerde açık bir şekilde belirtilmese de küçük küçük ipuçları verildi.

  • Malfoylar ve Şeytanlar

Malfoy soy ismi Latince olan “maleficus” kelimesinden gelmektedir. Maleficus, “şeytan” anlamına gelir.

  • George’nin Çocuğunun İsmi

Harry Potter’in belki de en komik karakterleri olan ikizleri hatırlarsınız. George ve Fred. Bildiğiniz üzere Fred Voldemort ve Ölüm Yiyenler’e karşı yapılan savaşta hayatını kaybetmişti. Rowling’in seneler sonra yaptığı bir açıklamaya göre, ikizlerin artık yalnız kalan üyesi George, oğlunun ismini Fred koymuş.

  • İngiliz Oyuncu Zorunluluğu

Filmin yapımcılarına göre J.K. Rowling’in birbirinden tuhaf istekleri vardı. Örneğin Rowling, filmdeki figüranlar dahil bütün oyuncuların muhakkak İngiliz kökenli olmasını istiyordu. Nitekim öyle de oldu.

  • Sette Aşk

Rupert Grint ve Daniel Radcliffe seneler sonra, ilk filmin çekimleri sırasında Emma Watson’a aşık olduklarını itiraf ettiler.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir