Efrahim: Samsung Türkiye’den Kadına ve Çocuğa Şiddete Karşı Örnek Bir Karar!
Yaşam/Hobi

Samsung Türkiye’den Kadına ve Çocuğa Şiddete Karşı Örnek Bir Karar!

Türkiye’de maalesef neredeyse her gün kadına ve çocuğa uygulanan şiddeti görüyor ve işitiyoruz. Gündemden düşmeyen bu problem her geçen gün sosyal medya sayesinde daha görünür hale geldi. Sosyal medyada bu konu hakkında dikkat çekecek çalışmalar gün geçtikçe artıyor. Birçok sivil toplum kuruluşları ve firmalar da desteklerini gösteriyor.

Samsung, dünyada ve Türkiye’de göstermiş olduğu üstün teknoloji ile herkese hitap eden bir firma. Ürün tasarımları ve güvenilirliği ile küresel şirketler arasında en ön plana çıkmayı başaran bu firma kadına ve çocuğa uygulanan şiddete karşı önemli ve örnek olacak bir karar aldı.

Kadına ve çocuğa uygulanan şiddetin karşısında durmayı destekleyen firma, ana konusu kadın ve çocuğa şiddet içerikli dizi ve programlara reklam vermeyeceğini açıkladı. Senaryosunda sistematik bir şekilde fiziksel ve ruhsal şiddetin işlendiği dizi ve programlara reklam vermeyecek, sponsor olmayacak ve ürün yerleştirmede bulunmayacak.

Samsun Türkiye, ‘’Samsung Electronics Türkiye’nin televizyon reklam gücü ile, kadın ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.’’  yazılı bir tweet paylaştı ve bu kararı kamuoyuna sundu.

Samsung Türkiye Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar  aldıkları kararla ilgili şunları söyledi;

“Ülkemizde her geçen gün kadına ve çocuğa yönelik uygulanan şiddetin ve bu yöndeki haberlerin arttığını üzüntüyle görmekteyiz. Böyle bir dönemde televizyonlarda yayınlanan bazı dizi ve programların kadınlara ve çocuklara şiddeti senaryo ve formatlarının temeline koyuyor olmasını kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan dizi ve programlara reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararımızı hayata geçiriyoruz.”

Ayrıca Barış Gökpınar, diğer reklam veren kuruluşları da bu harekete davet etti.

Şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayan bu firmanın duyarlı hareketinden dolayı tebrik ederiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir