Sosyal Medya

Instagram Etkileyenler Tüm Nesiller İçin Seyahatleri Yıktı mı?

Instagram, dünyanın en iyi destinasyonlarını sergilemek için müthiş bir platform Instagram olmuştur. İlham verici bir yolculuk ve yeni gizli mücevherleri ortaya çıkarmak. Sonra neredeyse bir gecede herkes aynı şeyi yapmak istiyor gibiydi. Etkili olmakla ilgili kısmı kaçırırken etkileyici olun.

Görüntüler gidilecek yerler hakkında daha az ve bireysel egoların ve kendinden şöhretli bir sürücünün ilham verici seyahatin baskın mesajından devraldığı hoş ve düzenlenmiş görüntüler hakkında daha fazla şey oldu. Hedef arka koltukta kaldı ve giderek artan ‘insta-şöhret’ için artan bir girişimde yılda 365 gün süren mükemmel yaşamları canlandırdı. Aynı bulut görüntülerini farklı görüntülere düzenleyen görünür etkileyicilerin ortaya çıktığı yeni hikayeler, mevcut tartışmaların alevlerine su atmak için çok az şey yapar.

Etkileyicinin illüzyonu

Neredeyse bir gecede, etkileyici kelimesi internetteki en toksik kelimelerden biri haline geldi. Seyirci, “etkileyiciler” başlıklı, izleyicilere ne satın alacaklarını, nereye gideceklerini ve ne düşüneceklerini söyleme konusunda çok az yeterliliğe sahip olduklarını, sadece fotoğraf çektiklerinden uyandı. Ve haklı olarak, insanlar bu gerçeğe uyandılar.

Sosyal medyada, çoğu zaman kendilerini “içerik yaratıcıları” olarak yeniden adlandırmış gibi görünen “etkileyicilerden” çok farklı olan birçok etkileyici insan var – orada fotoğrafçılardan kameralılara kadar olan gerçek yetenekli içerik yaratıcılarından indirim yapıyorlar.

Kesinlikle var, kabul edilir – sosyal medyada, söyleyeceklerini umursayan ve nereye gittiklerini önemseyen, hayranlık uyandıran bir izleyici kitlesi inşa eden birçok insan var, ancak şimdi bu insanları daha geniş bir gürültü arasında ayırt etmek giderek daha zor hale geldi. .

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir