Efrahim: İnstagram Yepyeni Bir Özellikle Geliyor: TikTok Benzeri Videolar Oluşturma
Sosyal Medya

İnstagram Yepyeni Bir Özellikle Geliyor: TikTok Benzeri Videolar Oluşturma

Bilindiği üzere Mark Zuckerberg tarafından satın alınan İnstagram, el değiştirdiğinden beridir birçok platformun özelliklerini kendi platformuna uyarlayarak, hatta bazen doğrudan alarak yükselişinde hızlı bir ivme kazanmıştı. Hatta öyle ki Snapchat gibi bir dönemin yıkılmaz denen aplikasyonunu bile sekteye uğrattı.

Bir dönemin parlayan starı: Snapchat

Bu durumun etik olup olmadığı bize düşmez elbette fakat yine de ortada ahlaki bir problem vardı. Sonuçta Snapchat’ın tek özelliği olan ‘story’ ekleyip seyretmeyi doğrudan kendi platformuna çekiyorsun. Hatta onunla da yetinmiyor, Facebook ve WhatApp’a da ekliyorsun. Bu elbette ki kullanıcılar için pozitif bir durum, en azından kullanıcıları tek bir çatı altında buluşturuyor, diyebilirsiniz. Ancak yine de bir sorun var. Çünkü İnstagram, bir dönem Facebook’un düştüğü ve bir daha içinden çıkamadığı şekilde maymun iştahlılıkla hareket ediyor.

İnstagram, TikTok’a alternatif mi olacak? Yoksa TikTok devri artık tamamen bitecek mi?

Her neyse, konuya dönecek olursak İnstagram şimdiyse gözünü yeni bir uygulamaya dikti. Son zamanların hem en çok eleştirilen hem de en çok takip edilen platformu olan TikTok. Peki İnstagram’ın ne işi olur TikTok ile? Daha önce Snapchat ile ne gibi bir işi olduysa, yine bir benzeri olacak. Yani İnstagram, TikTok’un olmazsa olmaz denen özelliğini kendine adapte edecek.

Yakın bir zamandan itibaren artık İnstagram’da kendi kısa videolarınızı oluşturup altına seçtiğiniz müziği yerleştirebileceksiniz.

Bu konuda TikTok ekibi İnstagram cephesine nasıl bir karşılık verecek bilinmez fakat bir sonuç alamayacakları çok aşikar görünüyor ne yazık ki. Yani yakın zamanda İnstagram kullanıcılarının bu yeni özelliğe kavuşmasıyla birlikte belki de TikTok yavaş yavaş eriyip gidecek.

Bekleyip göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir