Efrahim: İtalyan Sanatçı Luigi Kemo Volo Disney Dünyasıyla Gerçek Dünyayı Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor!
Tuhaf

İtalyan Sanatçı Luigi Kemo Volo Disney Dünyasıyla Gerçek Dünyayı Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor!

Sizlere daha önce İtalyan sanatçı Luigi Kemo Volo’nun eşi benzeri olmayan fotoğraf manipülasyon çalışmalarını içeren bir başlık sunmuştuk. O başlık altında Kemo Volo’nun Disney dünyası ile gerçek dünyayı ne kadar başarılı bir biçimde yansıttığını gösteren çalışmalarını paylaşmıştık.

Şimdi ise Luigi Kemo Volo, yine o harika Disney dünyası karakterlerini gerçek hayat ile illüstrasyon bazlı bir biçimde birleştiriyor. Bunu yaparken de gerçeklik algısını kırarak perspektifler ile oynuyor ve yeni bir bakış açısı yakalamayı ustalık ile başarıyor.

İtalyan sanatçı bu son çalışmaları ile beraber gerçek hayattaki nesneler ile Disney dünyası karakterlerini bir araya getirip ortaya oldukça eğlenceli kareler koymayı başarmış. Önceki fotoğraf montaj çalışmalarının aksine bu çalışmalarında kağıt üzerine yaptığı çizimler ile daha doğal bir fotoğraf manipülasyonu yapmayı başarmış olan Luigi Kemo Volo, sevenlerini yine şaşırtmayı ve onların beğenilerini kazanmayı başarıyor.

Ülkemizde de Bülent Üstün’ün kullandığı ve bu teknik ile İnstagram sayfasında büyük bir popülarite elde ettiği obje – art tekniği, her zaman kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Öncelikle kolay tüketilebilir olmasının yanı sıra bakanları şaşırtmayı ve onların ufuklarını genişletmeyi hedef alan bu çalışmalar, yaratıcılarının da hayal dünyalarını müthiş bir biçimde izleyicilere kanıtlamak ile görevli.

Luigi Kemo Volo, yaptığı bir röportajda kullandığı bu teknik üzerine şu açıklamalarda bulunmuş:

“Tarzımı nasıl tanımlayacağımı gerçekten bilmiyorum. Aklıma gelen resmi göstermeye çalışıyorum, hepsi bu. Bir grafik tasarımcı olduğum için işim çoğu zaman biraz tekrara dayalı ve sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden uyumadan önce biraz bu teknik ile zaman geçirip rahatlıyorum.”

Hadi şimdi bu usta sanatçı Luigi Kemo Volo’nun yaptığı, Disney dünyası ile gerçek dünyamızın ustalık ile birleştiği benzersiz obje – art tasarımlarına göz atalım!

Başarılı grafik tasarımcı Luigi Kemo Volo ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek ve onu takip etmek için: İnstagram

Ayrıca yazımızın başında bahsettiğimiz, Luigi Kemo Volo’nun yaptığı fotoğraf manipülasyon çalışmalarına bakmak için:

https://fakirhane.com/luigi-kemo-volonun-gercek-dunya-ile-animasyon-karakterlerini-bir-araya-getirdigi-15-fotograf-manipulasyonu/2019/1007/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir