Efrahim: Japon Sanatçı Shusaku Takaoka Meşhur Disney Karakterlerini Günümüz Çerçevesinden Yorumluyor!
Tuhaf

Japon Sanatçı Shusaku Takaoka Meşhur Disney Karakterlerini Günümüz Çerçevesinden Yorumluyor!

Shusaku Takaoka isimli bir Japon grafik tasarım sanatçısı, bir süreden beri oldukça dikkat çekici esprili ve komik dijital sanat eserleri üretiyor. Bu eserlerini sosyal medya platformlarından takipçileri ile paylaşan Takaoka, yaptığı grafik tasarım çalışmalarında oldukça ilgi çekici bir mizahi dil kullanarak meşhur Disney karakterlerini asla bir araya gelmeyecek kompozisyonlar ile birleştiriyor ve ortaya oldukça enteresan görseller koymayı başarıyor.

Walt Disney Studios, günümüze kadar pek çok kuşağı derinden etkileyen oldukça ilginç karakterler yaratmış ve çocukluğumuzun adeta unutulmaz bir parçası haline gelmiştir. Disney’in bu biricik tarzını ortaya koyan yegane şeyler de elbette izleyenlerini cesaretlendirici hikayeleri ve etkileyici kahramanları olmuştur.

Japon grafik tasarım sanatçısı Shusaku Takaoka ise tam da bu noktada sanatını devreye sokmaya karar vermiş görünüyor ki çocukluğunun en sevdiği çizgi film karakterlerini görme biçimimize meydan okuyarak yeniden tasarlamaya koyulmuş ve oldukça enteresan kompozisyonlar ile birleştirmeye karar vermiş. Japon sanatçı Disney’in artık bir popüler kültür ögesi haline gelmiş karakterlerini ele alarak fotoğraf montajı sayesinde bambaşka evrenler ile uyumlu hale getirmiş. Klasik çizgi filmleri günümüz dünyasından filmler ile, mesajlar ile, çeşitli kareler ile tek bir fotoğraf haline gelmiş ve bakanların adeta ufkunu açacak derecede başarılı ve ilgi çekici kareler ortaya koymuş.

Takaoka’nın gerçekleştirdiği fotoğraf montajlarında Disney’in popüler kültür ikonu haline gelmiş kahramanları, günümüzün bir diğer popüler ikonları ile birleşiyor ve ortaya çok çeşitli anlamlar barındırabilecek eğlenceli kareler çıkıyor. Örneğin bunların içerisinde nikotin tüketimi, McDonald’s ve fastfood alışkanlığı, popüler sanat eserleri, günümüz ahlak anlayışları, kahve bağımlılığı, alternatif tepki ve durumlar gibi pek çok konuya değiniyor.

İşte başarılı Japon grafik tasarım sanatçısı Shusaku Takaoka’nın ortaya koyduğu ilgi çekici fotoğraf montajı tasarımları…

Shusaku Takaoka’nın diğer çalışmalarına göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir