Efrahim: Grafik Tasarım Sanatçısı Ahmed Morshedi Ünlü Markaların Logolarını Birbirine Karıştırdı!
Tuhaf

Grafik Tasarım Sanatçısı Ahmed Morshedi Ünlü Markaların Logolarını Birbirine Karıştırdı!

Mısırlı grafik tasarım sanatçısı Ahmed Morshedi, bir süre önce başladığı eğlenceli tasarımları ile sosyal medyada büyük ilgi toplamayı başardı. Dünyanın en ünlü markalarını birbirlerine harmanlayan ve ortaya oldukça eğlenceli sonuçlar çıkaran Morshedi’nin ilham verici çalışmaları çok sevildi.

Dünyanın tüm büyük şirketleri, markayı temsil etmesi adına iyi ve yerinde bir logoya sahip olmanın çok kıymetli bir değer olduğunun elbette ki farkında. Ürünün içeriğinde ile doğru orantılı bir şekilde markanın logosu ve hatta renklerinin dahi tüketicisinin algısı üzerinde büyük önemi var. Bundan dolayı büyük ön çalışmalar neticesinde belirlenen renkler ve tasarımlar, üzerinde adeta ilmek ilmek çalışarak neticesinde karşımıza çıkabiliyor. Böylelikle de doğru işleyen bir logoya karşı müşteriler markayı daha iyi tanıma şansına sahip oluyor, renkler ve grafikler sayesinde marka ile ilişkimiz kuvvetleniyor ve markalara olan güvenimiz sağlanıyor.

Yani esasında baktığımız zaman bir markaya güvenme durumumuz ilk önce o markanın renkleri ve grafikleri ile kurduğumuz ilişkiden sonra ortaya çıkıyor. Böylelikle kafamızda kodladığımız imajlar sayesinde çeşitli markalara ihtiyaç duyduğumuzu benimser hale gelebiliyoruz. Örneğin kola deyince aklımıza Coca Cola’nın gelmesi, çikolata deyince Nutella, kahve deyince Nescafe, cips deyince Lay’s, ketçap deyince Heinz markalarının aklımızda çağrışması tam olarak da bu yüzden.

Ancak grafik tasarım sanatçısı Ahmed Morshedi tüm bu algımızı yıkmak ve yeni baştan eğlenceli bir biçimde yaratmak adına yeni bir projeye başlamış! Dünyanın en büyük markalarının renk ve logolarını, kendisinden oldukça uzak başka bir markanın ürününe entegre etmiş. Aynı zamanda asıl mesleği sanat yönetmenliği olan Morshedi, işinin de getirdiği tecrübe dolayısıyla böyle şahane bir işe imza atmış ve Nutella ile diş fırçalamak gibi manası olmayan kavramları önümüze çıkarmış.

Morshedi’nin yaptığı bu enteresan çalışmalara hadi hep beraber bakalım!

Ahmed Morshedi’nin diğer çalışmalarına göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram Facebook

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir