Efrahim: Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Büyük Ödülü Kazanan Arda Ayten Açıklama Yaptı!
Başlıklar

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Büyük Ödülü Kazanan Arda Ayten Açıklama Yaptı!

Yeni sezon itibari ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunucu koltuğunda oturan Kenan İmirzalıoğlu, sezona uğurlu bir başlangıç yaptı. 12. soruya kadar büyük bir sakinlikle ulaşmayı başaran Arda Ayten, son soruyu da doğru yanıtlayarak 1 milyon liralık ödüle sahip oldu.

Geçtiğimiz sezon finalinde, Murat Yıldırım’ın sunuculuğunda gerçekleşmekte olan yarışmada son soruya ulaşan ancak süre yetmediği için ayrılan Arda Ayten; yeni sezonun ilk bölümü itibariyle, yarışmanın yeni sunucusu Kenan İmirzalıoğlu’nun karşısında son soruyu gördü ve büyük ödüle ulaştı.

Yarışmanın çok konuşulan final sorusu neydi?

On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerinden daha az geçer?” sorusuna Vatan, Kan, Toprak ve Yurt şıklarından Toprak yanıtı veren Arda Ayten, bu doğru cevabı ile beraber 1 milyonluk ödüle ulaştı.

“Param olmadığı için senede 150 kitap okuyabiliyorum”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci olan 19 yaşındaki Arda Ayten, yarışma esnasında Kenan İmirzalıoğlu’ya senede 150 kitap okuduğunu, parasının ancak buna müsaade ettiğini dile getirmişti.

Oldukça başarılı bir şekilde yarışmayı kazanan Arda Ayten, büyük ödülü kazandıktan sonra basının ilgisini üzerinde topladı ve çeşitli demeçlerde bulundu. Arda Ayten’in bu demeçlerden en çarpıcı ve gençlere örnek olması gereken açıklaması ise, hayatı boyunca kitap okumayı sürdürmeyi planlaması oldu. Genç yarışmacı şu açıklamalarda bulundu:

Gelecek yaz, öğrenebildiğim kadar dil öğreneceğim, kitaplarımın hepsini kendim basacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Yarışmadan önceki gelirlerimle belli başlı sayıda kitap okumuştum, şimdi 1 milyon lirayı düşününce 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu ömrüm boyunca okuyamayacağım bir sayı. İlk günlüğümü yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir