Efrahim: Monica Carvalho’nun Zihnimizi Karıştıracak Fotoğraf Manipülasyon Çalışmaları
Tuhaf

Monica Carvalho’nun Zihnimizi Karıştıracak Fotoğraf Manipülasyon Çalışmaları

Monica Carvalho isimli bir grafik tasarımcı, beynimizin sınırlarını zorlamak için birbirinden ilginç fotoğraf manipülasyonlarına imza atıyor. İşini oldukça başarılı bir biçimde yürüten sanatçı kısa zamanda sosyal medyada pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış ve çalışmalarını geniş kitlelere ulaştırabilmiş.

Daha önce de sizler için çeşitli fotoğraf manipülasyon listeleri hazırlamıştık ancak bu defa başka… Carvalho’nun benzersiz tasarımları, sanatçının iyi derecede kullandığı Photoshop yeteneğini ve sürrealizm akımını oldukça başarılı bir şekilde bir araya getiriyor.

İnsanların ufkunu iki katına çıkarmayı sağlayan bu eşsiz tasarımlar, sanatçının ifade ettiği üzere 5 yıldır bir tutku halinde gelişmeye devam ediyor. Gün geçtikçe daha önemli çalışmalara imza atan Carvalho, tüm fotoğraf manipülasyonlarını Photoshop’ta, kendi çektiği fotoğrafları kullanarak ürettiğini dile getiriyor. Yani çalışmalarında asla stok görüntü kullanmıyor ve manipülasyon yeteneğinin dışında fotoğrafçılık marifeti ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Fotoğraf manipülasyonları ile büyük bir beğeni yakalamayı başaran Monica Carvalho, çalışmaları ile alakalı olarak şu cümleleri ifade ediyor:

İlham sürecimde fotoğraflar arasında renk, doku ve şekil bakımından benzerlikler bulmaya çalışıyorum. Mesela Yunanistan’da çektiğim iki dağ zirvesi, bana bir üst dudağı anımsattı. Oxford’daki bir yol da cildimle aynı renge sahipti, bu gibi yakınlıkları birbirlerine uyarlamaya çalışıyorum. Onun dışında da bedenler ile oynamayı seviyorum.

Hadi şimdi hep beraber Carvalho’nun eşsiz çalışmalarına bir göz atalım!

Monica Carvalho’nun diğer çalışmalarına da göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir