Efrahim: Polisiye Tutkunlarının Çok Seveceği En İyi 5 Yerli Dizi
Sanat

Polisiye Tutkunlarının Çok Seveceği En İyi 5 Yerli Dizi

Polisiye dizi, film ve romanlar geçmiş yıllarda hak ettikleri değeri görmekte pek sıkıntı çekiyorlardı ancak artık günümüzde en değerli türlerden bir tanesi olarak kabul görüyor. Yurtdışında pek çok başarılı polisiye dizi üretildiği gibi ülkemizde de oldukça takdir edilesi polisiye diziler yer alıyor. Polisiye tutkunlarının çok seveceği 5 yerli diziyi bir araya getirdik, hadi hep beraber bakalım!

  • 1. Masum (2017)

BluTV tarafından üretilen ilk orijinal içerik olan Masum, usta oyun yazarı ve yönetmeni Berkun Oya’nın Bayrak isimli tiyatro oyunundan uyarlanmıştır. Seren Yüce tarafından yönetilen ve başrollerinde Nur Sürer, Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan, Mehmet Özgür gibi usta oyuncuların yer aldığı başarılı yapım, kadrosu ve hikayesi ile beraber ülkemiz dizileri arasında oldukça dikkat çekiyor. Masum, kimin gerçekten masum olduğunu anlamakta zorlanacağınız derinlikli bir hikayeyi 8 bölüm olarak bizlere sunuyor.

  • 2. Behzat Ç. (2010 – 2013 & 2019)

Emrah Serbes’in Her Temas İz Bırakır ve Son Hafriyat kitaplarından uyarlanan Behzat Ç., gerek Ankara’nın kasvetli atmosferini polisiye ögeleri ile izleyicilere aktarması ile gerekse politik mesaj ve göndermeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. Behzat Ç. isimli bir cinayet büro amirinin etrafında gelişen olaylara odaklanan dizi, 2013 yılında Star TV’de final yapmasının ardından bu yıl BluTV’de yayın hayatına devam etmeye başladı.

  • 3. Bozkır (2018)

10 bölümlük bir mini dizi olarak izleyicilere sunulan Bozkır, 88 plakalı, aslında var olmayan bir şehirde geçmesi ile yakaladığı sert atmosferi izleyicileri büyülemeyi başarıyor. Levent Cantek’in yarattığı bu müthiş polisiye evreni, Yiğit Özşener ve Ekin Koç’un başarılı oyunculukları ile birleşiyor ve kısa fakat etkileyici bir hikaye ile bizleri tanıştırıyor.

  • 4. Galip Derviş (2013 – 2014)

Engin Günaydın’ın olağanüstü performansı ile başrolünü üstlendiği Galip Derviş, Emmy ödüllü Amerikan dizisi Monk’tan uyarlanmıştır. 5 sene önce karısını kaybeden ve obsesif kompulsif kişiliğe sahip olan dedektif Galip Derviş’in gizem ve polisiyeyi bir arada yürüttüğü maceraları, Barış Pirhasan, Yusuf Pirhasan ve Çağrı Bayrak gibi tecrübeli yönetmenler tarafından ekranlara taşınıyor.

  • 5. Şahsiyet (2018)

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı ve yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği PuhuTV projesi olan Şahsiyet dizisi, 65 yaşında alzheimer bir seri katilin hikayesini anlatmaktadır. Başrolünde Haluk Bilginer ve Cansu Dere’nin yer aldığı başarılı dizi toplamda 12 bölümden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir