Hayat Eve Sığar Uygulaması
Başlıklar

Sağlık Bakanlığı Destekli Hayat Eve Sığar Uygulaması Çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından müjdelenen Hayat Eve Sığar aplikasyonu bugün resmen iOS ve Android uygulama mağazalarına eklendi. Ülkemizdeki Koronavirüsü vaka sayılarını minimize etmek ve insanları salgın riskine karşı en doğru şekilde yönlendirmek adına oluşturulan uygulama artık hizmet vermeye başladı.

18 Nisan 2020 güncel Koronavirüsü vaka sayısı raporuna göre toplamda 82.329 vatandaşımız salgına yakalanmış durumda. Şimdiye kadar yapılan toplam Koronavirüsü test sayısı 598.933’a ulaşmışken; Corona Virüsü yüzünden hayatını kaybeden insanların sayısı ise 1.890’a yükseldi. Bir diğer taraftan iyileşen hasta sayısı 10.000’in üzerine çıktı. Ayrıca bir diğer merak edilen sorusu ise, “Türkiye’de Koronavirüsü ne zaman pik yapacak?” oluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre büyük olasılıkla haftaya KOVID-19 için pik noktası ile karşılaşacağız.

Hayat Eve Sığar Aplikasyonu Android ve iOS’ta!

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması indirmek isteyenler için şu anda Android ve iOS platformlarında resmen kullanıma açıldı. Hayat Eve Sığar’ın amacı bilindiği üzere vatandaşları Koronavirüsü salgını riskine karşı korumak için tasarlandı. Bu mobil uygulama sayesinde ülkemizdeki Corona Virüsü vakalarının en aza indirgenmesi ve vatandaşların daha sağlıklı bilgilere ulaşması bekleniyor.

Koronavirüsü son durumu, risk raporları, riskli bölgeler ve anlık haritalar uygulamaya dahil edildi. İşte uygulama hakkında tüm merak edilen sorular…

Hayat Eve Sığar iOS ve Android Uygulaması

Sağlık Durumu

Hayat Eve Sığar uygulaması Sağlık Durumu bölümü sayesinde şikayetleriniz hakkında tutarlı bilgilere ulaşmanız mümkün. Kuru öksürük, nefes darlığı ya da yüksek ateş gibi Koronavirüsü belirtileri arasından rahatsız olduğunuz durumu seçerek uzmanlar tarafından paylaşılan tavsiyeleri alabilirsiniz. Elbette ki burada karşınıza çıkan yönlendirmeler yalnızca öneri amaçlı olacaktır, kesin bir sonuç içermemekle birlikte yine de kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için işe yarar bir hizmet olabilir.

Yoğunluk

Koronavirüsü salgınının yoğun olduğu bölgeler bu sekme sayesinde Koronavirüsü Türkiye canlı haritası ile karşınıza çıkacak. Bu sayfada Koronavirüsü güncel vaka sayısı, bugünkü vefat sayısı, toplam iyileşen hasta sayısı gibi anlık bilgileri da alabileceksiniz. Ayrıca hastane, eczane, metro, otobüs durağı ve marketler de yine canlı haritalar ile o bölgelere kolayca ulaşmanızı destekleyecek.

Ailem

Hayat Eve Sığar’ın Ailem bölümü sayesinde ailenizde merak ettiğiniz kişiler ile uygulamayı entegre hale getirebilir ve onları anlık olarak takibe alabilirsiniz. Bunun için iki tarafın da Hayat Eve Sığar uygulamasını indirme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Karşılıklı onay verdikten sonra kişinin nereye gittiğini canlı konum sistemi sayesinde görebilir ve endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar indirmek isteyenler için şu anda Android ve iOS platformlarında sizleri bekliyor. Akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre Google Play Store ya da App Store uygulama mağazalarından aplikasyonu edinebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir