Yasin Ekmekci: Tinder Avcısı Gerçek mi? | Konusu ve Yorumlar
Eğlence

Tinder Avcısı Gerçek mi? | Konusu ve Yorumlar

Netflix’in belgesel tadındaki filmi; Tinder Avcısı, izleyen izlemeyen herkesin aklında aşağı yukarı aynı soruların oluşmasına neden oldu.

Burası önemli: Konusu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için kısa bir özet geçip, sonrasında film hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. O sebeple, filmini izlemeyi düşünüyorsanız yazımızın devamı sizin için uygun olmayabilir.

Tinder Avcısı Gerçek mi?

Konuyu uzatmadan söyleyelim: Evet. Film Simon Leviev isimli bir kişinin kadınların güvenini kazanarak, onların paralarını elinden aldığı süreci anlatan bir yapımdır. Gerçek hayatlardan kesitler sunması, o kişilerin isimlerini kullanması nedeniyle etkileyici bir film olarak ön plana çıkar.

Yine de, bazı dikkat çeken eksikliklerinin olduğunu söylemek gerekiyor.

Tinder Avcısı Filminin Konusu

İzlemeyi düşünenler için çok aşırı detaya girmeden film hakkında bilgilendirme yapalım: Simon Leviev isminde bir multimilyoner karakterimiz var. Aslında Simon zengin değil ama kadınların güvenini kazanmak için para harcayıp, sonrasında yine aynı kadınlara kredi çektirerek çarkını döndürüyor.

Yasin Ekmekci: Tinder Avcısı Gerçek mi? | Konusu ve Yorumlar

Dünyanın farklı ülkelerinde farklı kadınlarla lüks bir hayat yaşayarak zaman içerisinde onlara krediler çektiriyor, kredi kartı çıkartıyor ve sonrasında tüm paralarını bitirdikten sonra ortadan kayboluyor.

İşler geriye dönülmez noktaya geldiğinde -habercilerin ve sosyal medyanın bu durumdan haberi olduğunda- Simon yakalanıyor ve hapse atılıyor.

Sonrasında yeniden dışarı çıkan Simon, şimdi yine ortalama üzeri bir hayat sürmeye devam ediyor.

Boşa Koydum Dolmadı Doluya Koydum Olmadı

Her ne kadar filmi izlerken ve sonrasında bazı konular net gibi görünse de, aslına bakılırsa oturmayan bazı noktaları da yok değildir.

Özel jetiyle dünyayı dolaşan, farklı ülkelerde en lüks mekanlara giren, tek seferde tomar tomar para saçan biri için bu kadınların çektiği krediler çok küçük meblağlar olmaktadır.

Peki ama Simon için asıl para kaynağı filmde karşımıza çıkan bu kadınlar değilse, o zaman neydi?

Yasin Ekmekci: Tinder Avcısı Gerçek mi? | Konusu ve Yorumlar

Bazı Teoriler Var

Filmde karşılaştığımızla, gerçek hayat arasında bazı çelişkiler var. Öncelikle hayatındaki kadınların tamamı maksimum oranda kredi borcuna girmiş bile olsalar Simon için bu birkaç aylık bir fonun ötesine geçemezdi.

O zaman bizim bilemediğimiz bazı gelir kaynakları daha olmak zorunda…

Ben oyumu: ortaya çıkmayı kabul etmeyen başka kurbanları olduğu yönünde kullanıyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir