2020 AÖF Sınavları
Başlıklar

Anadolu Üniversitesi 2020 AÖF Sınavları Ertelendi Mi?

Dün itibariyle 2020 YKS sınavlarının ertelenmesi duyurusunun paylaşılmasıyla birlikte gözler bu sefer AÖF sınavlarına çevrildi. Açıköğretim sınavlarının ertelenmesi konusuna ilişkin açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, şu an için böyle bir planlarının olmadığını ifade etti.

Bildiğiniz üzere dün öğlen saatlerinde kameralar karşısına geçen Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, bu yıl 20 – 21 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan YKS sınavlarının ertelendiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. Bunun üzerine ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halil Ergün de resmi Twitter hesabı üzerinden bu bilgileri doğrulayarak YKS 2020 sınavlarının 25 – 26 Temmuz 2020 tarihlerine ertelendiğinin tekrardan altını çizmişti.

Milyonlarca gencin hazırlandığı YKS sınavlarının ertelenmesiyle birlikte gözler bu defa AÖF 2020 sınavlarına yöneldi. Açıköğretim sınavlarına girmeye hazırlanan pek çok öğrenci, Corona Virüsü salgını sebebiyle açıköğretim sınavlarının da ertelenip ertelenmeyeceğini sormaya başladı. Nihayet Eskişehir Anadolu Üniversitesi bu konuda açıköğretim öğrencilerini bilgilendirmek üzere birkaç önemli not paylaştı.

2020 AÖF Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Açıköğretim sınavları ertelendi mi, diye soran pek çok insan için nihayet birinci elden bir kaynak ile duyuru yayınlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi şu anda AÖF sınavlarının ertelenmesi ya da iptal olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi. Anadolu Üniversitesi, açıköğretim öğrencilerine yaptığı açıklamada sosyal medyada paylaşılan doğrulanmamış bilgilere dikkat edilmemesi gerektiğini şu cümleler ile vurduladı:

Konu ile ilgili olarak www.anadolu.edu.tr/acikogretim ve Üniversitemizin doğrulanmış resmi sosyal medya hesapları ile Açıköğretim Sistemimizin doğrulanmış resmi sosyal medya hesaplarından süreci güncel olarak takip etmeniz gerekmektedir. Ayrıca www.anadolu.edu.tr ve Üniversitemizin doğrulanmış resmi sosyal medya hesapları ile Açıköğretim Sistemimizin doğrulanmış resmi sosyal medya hesaplarımızın dışında yapılan açıklamaları lütfen dikkate almayınız. İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

2020 AÖF Sınavları Tarihleri

2020 AÖF sınavları için önümüzdeki günlerde bir erteleme yahut iptal kararı çıkmadığı taktirde, bahar dönemi vize sınavları tarihi 18 – 19 Nisan olarak kayıtlara geçmişti. Bahar dönemi AÖF final sınavları tarihleri ise 13 – 14 Haziran olarak belirlenmişti. Alttan ders bırakan öğrenciler için yaz okulu sınav tarihleri ise 22 – 23 Ağustos olarak eklenmişti.

ATA AÖF Vize Sınavları Kesin Olarak Ertelendi!

Türkiye’nin bir diğer açıköğretim üniversitesi olarak bilinen Erzurum Atatürk Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları açıklamayla açıköğretim vize sınavlarını ertelediklerini kesinleştirmişti. Anadolu Üniversitesi için şimdilik bir sınav iptali kararı olmasa da ATA AÖF 2020’nin Corona Virüsü önlemleri kapsamında sınavlarını bir süre askıya aldığı doğrulandı.

ATA AÖF sınavlarının bu yıl ertelenmesine ilişkin okuldan gelen resmi açıklama öğrencilere şu şekilde aktarıldı:

Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında, 28 – 29 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Fakültemiz Ara (Vize) Sınavları ertelenmiştir. Gelişmeler doğrultusunda yeni vize tarihleri belirlenerek öğrencilerimize duyurulacaktır. Yeni vize tarihleri belirlendiğinde sınav merkezi değişikliği yapılabilecektir. Hangi tarih aralığında sınav merkezi değişikliği yapılabileceği ilerleyen günlerde ayrıca duyurulacaktır.

ATA AÖF Vize Sınavları

Fiziksel olarak üniversiteler ne zaman açılacak, diye düşünüyorsanız, YÖK Başkanı Yekta Saraç bahar döneminde üniversitelerin uzaktan eğitim sistemi ile devam edeceğini söylemişti. Bununla birlikte yaz aylarında öğrencilerin eksik kaldığı konuları tamamlaması adına üniversitelerde yüz yüze eğitimlere devam edecekleri de bilgilendirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir